اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

جزئیات سفر شهردار تهران به عراق چه بود؟

/خبرنگار: حامد امینی/

به گزارش شوراآنلاین، علیرضا زاکانی شهردار تهران به همراه هیأت همراه، به منظور هماهنگی دو کشور ایران و عراق روز جمعه برای برگزاری مراسم اربعین حسینی به کشور عراق سفر کرد.

شهردار تهران در این سفر دو روزه خود با نصیف الخطابی استاندار کربلا، مسئولان عتبه علویه، آیت‌الله صافی تولیت شرعی آستان مقدس عباسیه و آیت الله مهدی کربلایی تولیت آستان مقدس حسینی دیدار و گفت‌وگو کرد.

زاکانی در این دیدارها، گزارشی از فعالیت‌ها و پیش‌بینی‌های ستاد اربعین شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی را مطرح و با مسئولان عراقی در این رابطه گفت‌و گو کرد.

شهردار پایتخت کشورمان در دیدار با مسئولان عراقی، اقدامات ستاد اربعین جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران را اینگونه تشریح کرد: «خدمات ایران در سه سطح انجام می‌پذیرد؛ سطح اول میزبانی جمهوری اسلامی ایران در مرزهای شرقی از زائران افغانستانی و پاکستانی، سپس ارائه خدمات در مرزهای غربی به زائرانی که قصد خروج زمینی از مرزها را دارند و در نهایت ارائه خدمات به کل زائران در شهرهای نجف، کربلا و طریق حسینی.»

مسئولان عتبه علویه و استاندار کربلا نیز گزارش برنامه ریزی‌های خود را در این دیدارها برای شهردار تهران و تیم همراه وی تشریح کردند و دغدغه‌های خود را درباره برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال به سمع زاکانی رساندند.

از دیدار با مسئولان عراقی تا برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اربعین حسینی

حضرت آیت الله صافی در دیدار با شهردار تهران دغدغه‌های خود در خصوص اربعین امسال با توجه به گرمای هوا و حضور چندبرابری زائران پس از فروکش کردن کرونا مطرح کرد. تولیت آستان مقدس عباسیه نیز نکاتی را درباره اتحاد جریان‌های شیعی و نحوه تعامل زائران با ملیت‌های مختلف تشریح کرد.

همچنین آیت الله مهدی کربلایی تولیت آستان مقدس حسینی در دیدار با زاکانی، به تغذیه زائران اشاره کرد و جابجایی مسافران در روز اربعین و بازگشت به شهرها و کشورهای زائران را از مشکلات احتمالی برشمرد.

همچنین وی خواستار برقراری تعاملات بیشتر وزارت نقلیه عراق و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای حل این مشکل شد.

پرویز سروری نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، محمد امین توکلی زاده معاون امور فرهنگی و اجتماعی و رییس ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) شهرداری تهران، ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و عبدالمطهر محمدخانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران شهردار پایتخت را در این سفر همراهی کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا