اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

زاکانی: باید در ۱۶ آذر مسوولیت های بزرگ تاریخی را یادآورشویم

شهردار تهران با اشاره به اینکه باید در ۱۶ آذر مسوولیت های بزرگ تاریخی را یادآورشویم، گفت:۱۶ آذر یادآور مسئولیت هایی است که نسبت به تلاش صورت گرفته در مسیر جریان دانشجویی تا امروز انجام شده است.

به گزارش شوراآنلاین، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در همایش بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس اظهارداشت: امروز ۱۶ آذر و روز دانشجو است، سال‌ها پیش اتفاقی که در دانشگاه تهران یک وجه ضد استبدادی و یک وجه ضد استکباری داشت.

وی افزود: این موضوع جهت ضد استبداد قیام بر علیه حاکمیت وقت بود و وجه ضد استکبار آن نه گفتن به نماینده نظام سلطه برای حضور در ایران بود.

زاکانی ادامه داد: در دهه ۷۰ و ۸۰ تلاش شد که جوهره جریان دانشجویی تغییر پیدا کند  و یک مسیری بر خلاف مسیر ذاتی آن طی شود.

زاکانی گفت: در بعد از انقلاب یک مسیر درخشان دیگر یعنی  ۱۳ آبان ۵۸ را داشتیم که در آن  نیز یک اصلاح درونی مقصود بود.  اصلاح درونی نسبت به دولت موقت بود که اگر استمرار پیدا می کرد منجر به انحراف نظام می شد  و نه بزرگ بیرونی به پذیرش شاه مستبد بود.

وی اضافه کرد:  باید در ۱۶ آذر مسئولیت های بزرگ تاریخی خود را یادآور شویم. با انقلاب اسلامی وارد یک رقابت جدی بین اسلام و لیبرالیسم با یک نگاه متفاوت نسبت به انسان شدیم.

شهردار تهران افزود: ادامه این نقطه درخشان تاریخی همیشه این رسالت را برای ما یادآور شده که اگر ما این روز را گرامی می داریم بخشی از آن گرامیداشت یاد شهداست که این حماسه است و بخشی از آن یادآور مسئولیت هایی است که نسبت به تلاش صورت گرفته در مسیر جریان دانشجویی تا امروز انجام شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن