شورای شهرصفحه اصلی

واکنش مسجدجامعی به غیرقانونی اعلام شدن فعالیت شورایاری ها

به گزارش شوراآنلاین، احمد مسجد جامعی درباره غیر قانونی اعلام شدن فعالیت شورایاری ها گفت: چند روز پیش نامه‌ای از سوی دیوان عدالت اداری خطاب به وزارت کشور و مرتبط با شورایاری‌ها ارسال شد. این نامه در راستای تاکید بر حکمی بود که در سال گذشته با شکایت سازمان بازرسی کل کشور توسط دیوان عدالت اداری صادر شد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در تیر ماه دیوان عدالت به ابطال مصوبه شورای شهر تهران رای داد و نامه اخیر نیز بر این موضوع تاکید داشت. اما باید به چند نکته توجه کرد. اول اینکه شورایاری‌ها در تجربه ۲۰ ساله خود در هر شرایطی و با هر رویکردی که مدیران شهری و شوراها داشتند، فعالیت خود را ادامه دادند.

وی تصریح کرد: همه دولت‌ها و دستگاه‌های اجرائی از حضور شورایاران استقبال کردند. این دوره شورایاری‌ها به هیچ وجه از نظر قانونی مشکلی ندارد و عطف به ماسبق نمی‌شود. برخی اعلام کردند که شورایاری‌ها هم اکنون نیز غیرقانونی هستند که این مساله درست نیست.

مسجد جامعی گفت: از نمایندگان آینده شورا درخواست داریم که با توجه به همگام بودن مجلس، شورا و دولت در دوره آینده این مساله را در اولویت قرار دهند و مساله شورایاری‌ها در مجلس مطرح و حل شود و جایگاه شورایاری‌ها بیش از این خدشه بر ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا