شورای شهرصفحه اصلی

ماجرای تحسین سالاری از شهرداران سابق تهران چه بود؟

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فرآیند تصمیم‌گیری در شهرداری پایتخت بسیار بروکراتیک و پیچیده است، ‌گفت: علت موفقیت شهرداران گذشته تهران برون‌سپاری مسؤولیت‌ها به مناطق و سازمان‌ها است.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره فرآیند تصمیم‌گیری‌ها در شهرداری پایتخت اظهار داشت: این مسأله در حال حاضر در شهرداری تهران بسیار پیچیده و بروکراتیک است.

وی افزود: حتی اجرای پروژه‌های محله‌ای و کوچک مقیاس که جزو برنامه‌های اولویت‌محور مدیریت شهری است نیز این قاعده فرآیند بروکراتیک مستثنی نیست و اکنون این سؤال مطرح است که چه کسی باید تصمیم بگیرد که این مشکلات برطرف شود.آیا این موضوعات را هم افراد دیگر نمی‌گذارند برطرف شود؟

این عضو شورای شهر تهران خطاب به حناچی تصریح کرد: آقای شهردار با یک تصمیم استراتژیک می‌توان در یکسال آینده به اندازه یک دوره مدیریت شهری کار انجام داد و اینکه گفته شود منابع درآمدی نیست را به هیچ عنوان قبول ندارم.

سالاری بیان داشت: مشکل مدیریت شهری عدم برون‌سپاری اختیارات ستاد، شهردار و معاونین به صف است و در قبال آن باید مطالبه‌گری شود.

وی گفت: موفقیت برخی از شهرداران در گذشته به این دلیل بوده که در آن زمان اختیارات به طور کامل به شهرداران مناطق و سازمان‌ها ارائه می‌شد اما امروز حتی شهرداری یک منطقه اختیار جابه‌جایی مدیر روابط عمومی خود را ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا