شورای شهر

درخواست سالاری از اعضای شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد سالاری در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورا با اشاره به سخنان رییس جمهور در سالروز شوراها گفت:رئیس جمهور وعده دادند دو لایحه مهم مدیریت یکپارچه شهری و درآمدهای پایدار تا آخر سال به نتیجه برسد. با این حال تقاضای من این است که شورای شهر تهران به عنوان یک نهاد تاثیر گذار در مدیریت شهری آخرین بروز رسانی در این موارد را به عنوان یک نهاد کارشناسی در اختیار قرار دهد تا آنچه که شایسته و بایسته است مصوب شود.

 

سالاری همچنین با اشاره به روند تصویب برنامه ششم نیز تصریح کرد: شورا و اعضای آن باید نقش پر رنگ‌تری در روند تصویب برنامه ششم داشته باشند و اعضای شورا باید در کمیته های تخصصی زیر گروه کمیسیون اصلی حضور داشته باشند. اگر تصویب برنامه ششم در مجلس کنونی انجام شود این ضرورت دو چندان خواهد بود.

 

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به تشکیل ستاد باز آفرینی بافت‌های فرسوده گفت: این ستاد جلوه‌ای از مدیریت یکپارچه شهری بود و امیدواریم بتوانیم تا مدت زمان باقی مانده از عمر مدیریت شهری کنونی گام های موثری در حل این مشکل بزرگ شهر برداریم.

 

مهدی چمران نیز گفت: هنوز لایحه مدیریت یکپارچه به کمیسیون اصلی نیامده و هنوز به جمع بندی نرسیدند اما به محض ورود به کمیسیون اصلی ما نیز نظرات خود را برای جمع بندی بهتر ارائه خواهیم داد.

 

وی ادامه داد: احساس من بر این است که برنامه ششم را می خواهند در همین دوره مجلس تعیین تکلیف کنند برای همین ما نقطه نظرات خود را کتبا برای رییس مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های مربوطه ارسال کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا