مدیریت شهری

برگزاری طرح کوچه های حسینی در محله های جنوب شهر

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۹ از برگزاری طرح کوچه های حسینی در محله های جنوب شهر در قالب حرکت تکیه های سیار در کوچه ها خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، محسن فریدی در تشریح ویژه برنامه های مناسبتی ماه محرم در این منطقه گفت: در همین راستا طرح کوچه های حسینی با مشارک قرارگاه مردمی خاتم الاوصیاء طی ایام ماه محرم در محله های این منطقه برگزار می شود.

به گفته فریدی در این طرح خودروهایی با عنوان «تکیه سیار» و مجهز به سیستم صوتی یک ساعت پیش از اذان مغرب در سطح کوچه‌ها حرکت کرده و طی یک توقف ۱۵ دقیقه ای برنامه هایی شامل سخنرانی، مداحی و اذان به صورت زنده پخش خواهند کرد.

وی همچنین به برپایی موکب های سلامت با هدف پیشگیری از شیوع کرونا و رعایت نکات بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اشاره کرد و افزود: این موکب ها در محل های برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم شامل خیابان لطیفی جوار مسجد فاطمی(س)، خیابان لطیفی نبش حوزه ۳۳۵ بسیج، خیابان میعاد جنوبی نبش مسجد ابوالفضل (ع)، مسجد الزهرا (س) و همچنین در جوار گلزار شهدای نعمت آباد برپا خواهد شد.

فریدی یادآور شد: طبق مقررات و تصمیم ستاد کرونا تمامی فعالیت و مراسم‌های عزاداری در فضاهای باز و حداکثر بین ۱ تا۲ ساعت بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود و همه عزاداران موظف به استفاده از ماسک هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن