اجتماعی و فرهنگی

آمادگی۴۸ساعته پیش ازبارش ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر سید امیر محسن ضیائی در حاشیه دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر اسپانیا، افزود: البته همیشه پیش بینی از آنچه که رخ می دهد فاصله دارد به ویژه اینکه امسال سطح بارش ها در برخی مناطق در طول ۵۰ سال اخیر بی سابقه بود.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر با آنچه در اختیار داشت به صحنه آمد و خدمات خود را به هموطنان در نقاط سیل زده ارائه کرد و هم اکنون نیز مردم در این مناطق در حال ترک کمپ های موقت هلال احمر و بازگشت به خانه هایشان هستند.

ضیائی درباره انتقاد برخی نمایندگان استان خوزستان از عملکرد هلال احمر در مقابله با سیل اخیر، گفت: در ارزیابی این موضوع باید متناسب با امکاناتی که در اختیار یک دستگاه است، قضاوت کرد و اینکه به سرعت و شتاب زده در این باره قضاوتی صورت گیرد معیار درستی نیست .

وی ادامه داد: عملکرد همکاران ستادی و عملیاتی ما در حادثه اخیر سیل و سیلاب در برخی استان ها خوب بود و در آینده نیز این موضوع ارزیابی خواهد شد که اگر نقاط ضعفی بود رفع و نقاط قوت را نیز تقویت خواهیم کرد.

ضیائی همچنین درباره دیدارش با رئیس صلیب سرخ اسپانیا گفت: ایران و اسپانیا از بزرگترین اعضای صلیب سرخ جهانی هستند و می توانند از تجربیات و توانمندی های خود برای به ثمر رساندن موضوعات مهم و مرتبط کمک کنند.

به گفته وی، در این دیدار مباحثی همچون آموزش ها در زمان حوادث طبیعی، خدمات بهداشتی و سلامت آب بحث و بررسی شد البته ما علاقه مندیم از تجربیات نرم افزاری این کشور استفاده کنیم و در زمینه سخت افزار احتیاجی نداریم هرچند سخت افزار را نیز به روز رسانی می کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن