اجتماعی و فرهنگی

کدام پزشکان بیشترین شکایت را دارند؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد مهدی قیامت در رابطه با افزایش شکایات مردم، در حوزه بهداشت و درمان گفت:‌ در آمارهای به دست آمده می‌بینیم که به دلیل افزایش جمعیت شکایات مردم هم از حوزه درمان بیشتر شده است.

وی ادامه داد:‌ در واقع ما افزایش شکایات را نسبت به ۵ سال گذشته شاهد هستیم و دلیل آن شاید افزایش بار مراجعات بیماران و بیشتر شدن و تخصصی شدن اقدامات تشخیصی و درمانی است.

قیامت با اشاره به اینکه اکنون مردم بیشتر به وضعیت سلامت خود توجه دارند، گفت:‌ افزایش میزان آگاهی مردم و اهمیتی که به سلامتی خود می‌دهند، مسلماً باعث افزایش خطا و تقصیرات از سوی جامعه پزشکی شده است.

دادیار انتظامی سازمان نظام پزشکی، تأکید کرد:‌ یکی دیگر دلیل افزایش خطای پزشکی نبود پروتکل‌های درمانی است در این میان حتی نظارت کافی بر روی عملکرد دانش‌آموختگان نمی‌شود. آموزش‌های مناسبی در دانشگاه‌ها نداریم و هر چه آموزش افت می‌کند، خطاهای بیشتر می‌شوند.

قیامت افزود:‌می‌بنیم افرادی که آموزش‌های لازم را دریافت نکرده‌اند بر سر بالین بیمار حاضر می‌شوند در حالی که آموزش‌های سخت‌گیرانه گذشته را ندیده‌اند.

وی در مورد بیشترین شکایات مردم گفت:‌ همچنان رشته‌های ارتوپدی، زنان و زیبایی بیشترین سهم شکایت بیماران را به خود اختصاص داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن