اجتماعی و فرهنگی

حق الزحمه کاریابی‌هادرسال۹۵چقدراست؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین این تصمیم در جلسه هیات مرکزی موضوع ماده ۷ آیین نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی اتخاذ شد.

بر اساس صورتجلسه مذکور، حق الزحمه کاریابی غیردولتی داخلی بابت به کارگماری کارجویان در داخل کشور حداکثر ۵۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال ۱۳۹۵ خواهد بود و در صورتی که دستمزد ثابت به کارگمارده بیشتر از حداقل دستمزد اعلام شده از سوی شورای عالی کار باشد، ۲۰ درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام شده در سال ۹۵ به حق الزحمه دریافتی از کارجو اضافه خواهد شد.

به علاوه، دفتر کاریابی می‌تواند حق الزحمه به کارگماری را تا سقف یکماه حقوق دریافتی کارجو، از کارفرما دریافت کند.حق الزحمه کاریابی‌های خارجی بابت به کارگماری کارجویان در خارج کشور نیز مطابق ماده ۲۷ آیین نامه مذکور (هزینه یک ماه حقوق آنها در خارج کشور) خواهد بود.

سال گذشته حق الزحمه ثبت‌نام به‌ همراه مشاوره شغلی در موسسات و دفاتر کاریابی داخلی مبلغ ۱۳۰۰۰۰ ریال و در موسسات و دفاتر کاریابی خارجی مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال تعیین شده بود. میزان حق الزحمه کاریابی‌ها به ازای به کارگماری هر نفر، معادل ۵۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن