اجتماعی و فرهنگی

افزایش ۲۰ درصدی آمار فرارهای مالیاتی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار محمدرضا مقیمی در حاشیه همایش روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: در بحث جرایم اقتصادی هدف ما رصد فضای اقتصادی کشور است و کشف پیش دستانه جرایم است و سعی می‌کنیم طوری عمل کنیم تا فضا به فضای مقابله نرسد.

 

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر بحث جرایم اقتصادی بیشتر و قبح آن شکسته شده است، گفت: در این مدت تعداد پرونده‌های ما نیز افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد: تا وقتی به یکسری جرایم بی‌توجهی می‌کنیم این باعث می‌شود تا تشدید شود.

 

مقیمی در ادامه با اشاره به آمارهایی از وضعیت جرایم اقتصادی در کشور گفت: هدف ما این است که فرصت را برای سرمایه‌گذاری در کشور امن و فضای رقابتی را ایجاد کنیم، البته در ۱۰ ماهه امسال آمار کشف اختلاس، تبانی در مبادلات دولتی و زمین خواری به ترتیب ۲۷، ۲۰ و ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته افزایش داشته است.

 

رئیس پلیس آگاهی با بیان اینکه در حوزه فرارهای مالیاتی نیز حدود ۲۰ درصد افزایش وجود داشته است، گفت: البته در موضوع تسهیلات غیرمجاز بانکی جرایم کمتری رخ داده و علت آن این است که با جلسات برگزار شده و نظارت‌هایی که انجام داده‌ایم از وقوع بسیاری از این اقدامات جلوگیری شده و آنچه که باقیمانده نیز عمدتا ناشی از تسهیلاتی است که در گذشته دریافت شده و همچنان وصول نشده است.

 

 

عزم ملی برای برخورد با زمین خواری وجود ندارد

 

 

مقیمی با بیان اینکه در بحث زمین خواری هنوز عزم ملی در برخی از سازمان‌ها ندیدیم گفت: جلساتی برگزار شده و برخی از سازمان‌ها نیز پای کار آمده‌اند؛ اما مسئولان محلی مهم هستند اگر مسئولان محلی کارشان را درست انجام دهند و این موضوع را عادی سازی نکنند به سرعت می‌توان با زمین خواری برخورد کرد.

 

وی با بیان اینکه قلع و قمع صرفا به درد نمی‌خورد و اقدامات بعد آن نیز مهم است، ادامه داد: ما به دنبال برخورد هوشمندانه با جرایم اقتصادی هستیم و به دنبال این هستیم تا با جرایم اقتصادی سازمان یافته برخورد کنیم.

 

 

پلیس اقتصادی وابسته به هیچ قوه‌ای نیست

 

 

مقیمی با اشاره به موضوع پلیس اقتصادی اظهار کرد: پلیس اقتصادی وابسته به هیچ قوه‌ای نیست.

 

وی درباره اینکه آیا پرونده بزرگی در پلیس آگاهی تشکیل شده یا خیر نیز گفت: برای ما پرونده کوچک و بزرگ معنا ندارد و هر پرونده‌ای که باعث از بین رفتن فضای کسب و کار شود برای ما مهم است.

 

رئیس پلیس آگاهی در پایان از خبرنگاران خواست در موضوع تصویب طرح پلیس اقتصادی در مجلس با نیروی انتظامی همکاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن