مدیریت شهری

نمایشگاه فرهنگی و مذهبی کوچه های بنی هاشم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، علی حیدری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن اشاره به فرارسیدن ایام فاطمی و ضرورت بیان عظمت و ویژگی های حضرت زهرا(س) برای شهروندان، افزود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری به ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، آشناسازی و بصیرت افزایی شهروندان به ویژه جوانان نسبت به فرهنگ فاطمی و مرور تاریخ و آگاهی نسبت به منافقین صدر اسلام یک ضرورت محسوب می شود.

 

 وی خاطرنشان کرد: از همین رو شهرداری منطقه ۷ با مشارکت در برگزاری ششمین نمایشگاه فرهنگی مذهبی کوچه های بنی هاشم سعی داشته تا ضمن آشناسازی شهروندان به ویژه بانوان جوان با رفتار و مسلک حضرت فاطمه(س)، در مسیر تحقق اهداف مدیریت شهری برای ترویج و توسعه سبک زندگی اسلامی و احیاء و بازنمایی هویت اسلامی- ایرانی در شهر تهران گام بردارد.

 

به گفته ی حیدری این نمایشگاه هر ساله مطابق با نیازهای جامعه، در قالب دو بخش تاریخی با محوریت موضوع سیر زندگانی حضرت فاطمه (س) از ولادت تا شهادت و بخش معاصر با موضوع سبک های رفتاری آن حضرت  برپا می شود.

 

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ بیان داشت: امسال در ششمین نمایشگاه هنرهای تجسمی از وفات پیامبر اکرم(ص) تا شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار خواهد شد، غرفه هایی برای بازدیدکنندگان با موضوع های دیداری و شنیداری متناسب با دوران زندگی آن حضرت دایر می شود.

 

وی همچنین از وجود غرفه هایی مربوط به کودکان در این نمایشگاه یاد کرد و افزود: کودکان در بدو ورود ضمن بازدید از برخی بخش های نمایشگاه به همراه والدینشان، می توانند از برنامه های متنوع اجرایی از قبیل بازی، نقاشی و مسابقه با موضوع ایام فاطمی بهره مند شوند.

 

حیدری در انتها یادآور شد: این نمایشگاه فرهنگی و مذهبی امروز به صورت رسمی افتتاح و تا ۲۳ اسفندماه دایر خواهد بود که علاقمندان می توانند در تاریخ های مذکور از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۱:۳۰ به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان ملک مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن