اجتماعی و فرهنگی

متروی میرزای شیرازی کی استارت می خورد؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  ایستگاه مترو میرزای شیرازی به عنوان نود وششمین ایستگاه ناوگان مترو تهران و حومه در خیابان شهید بهشتی و نزدیک خیابان ولی عصر(عج) واقع شده است.

 

این ابرسازه زیرزمینی با زیربنای ۱۳ هزار مترمربع، حدفاصل ایستگاه مترو میدان جهاد و ایستگاه مترو شهید بهشتی در خط ۳ قرار دارد و ایستگاه مترو میرزای شیرازی دارای سکویی به طول حدود ۱۶۰ متر، عرض ۱۴ متر و عمق ۲۷ متر است.

 

در ساخت این ایستگاه به روش زیرزمینی ۸۸ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۵ هزار تن آرماتوربندی، ۴۵ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۳۲ هزار مترمربع قالب بندی به کار رفته است و برای تردد شهروندان از طریق این ایستگاه تعداد ۱۴ دستگاه پله برقی نصب و راه اندازی شده است.

 

با بهره برداری از این ایستگاه به عنوان یکی از زیباترین و باشکوه ترین ایستگاه های مترو تهران، امکان تردد روزانه حدود ۳۰ هزار سفر با ناوگان مترو فراهم می شود.

 

ایستگاه مترو میرزای شیرازی در محدوده مراکز و اماکن مهم تجاری، فرهنگی، درمانی و اداری قرار دارد و می تواند تقاضای سفر شهروندان در خیابان های شهید بهشتی، خالد اسلامبولی (وزرا)، قائم مقام فراهانی، سید جمال الدین اسدآبادی، احمد قصیر (بخارست) و خیابان ولی عصر(عج) را زیر پوشش قرار دهد.

 

براساس گزارش روابط عمومی مترو، ایستگاه عبوری مترو میرزای شیرازی پس از انجام رسمی مراسم بهره برداری که با حضور مقامات لشگری و کشوری،مسئولان عالی شهری و در روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه برگزار می شود، آماده مسافرگیری خواهد شد و ایستگاه‌های عبوری سهروردی و خواجه عبدالله انصاری با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت کاردر اولویت بعدی افتتاح در خط سه مترو تهران هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا