اجتماعی و فرهنگی

قیمت بنزین، ۴۰۰۰ هزار تومان!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین غلامرضا کاتب اظهار کرد: وقتی گفته می شود که قیمت بنزین مازاد بر سهمیه به قیمت تمام شده عرضه شود بدین معناست که برای مثال بنزین با قیمت حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان عرضه شود و این موضوع با توجه به وضعیت اقتصادی مردم به صلاح نیست.

نماینده مردم گرمسار در مجلس افزود: در این مصوبه آمده که قیمت بنزین سهمیه ای همانند انتهای سال ۱۳۹۴ است و مازاد بر سهمیه به قیمت تمام شده یعنی قیمت فوب خلیج فارس به علاوه هزینه های دیگر تا رسیدن به محل عرضه محاسبه و از مردم اخذ گردد که این کار باعث به هم خوردن آرامش مردم خواهد بود.

کاتب همچنین تاکید کرد: دو نرخی شدن قیمت بنزین نیز نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه فسادآور است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ کارت‌های سوخت گفت: استفاده از کارت سوخت شفافیت را بیشتر می‌کند و حتما باید حفظ شود اما تک نرخی بودن قیمت سوخت نیز شفافیت را بالاتر خواهد برد.

این نماینده مجلس ادامه داد: مجلس باید موجب آرامش جامعه شود و اگر نیاز به چنین کاری هست اجازه دهیم خود دولت که اختیار چنین کاری را دارد ورود کند.

کاتب در پاین اظهار کرد: امیدوارم نمایندگان محترم با این مصوبه در صحن علنی مخالفت نمایند چرا که آرامش جامعه مخدوش می شود و بخش عمده مردم آسیب خواهند دید چرا که توان پرداخت قیمت تمام شده سوخت را ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن