اجتماعی و فرهنگی

تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری ۲۰ درصد کاهش یافته است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در مراسم افتتاحیه (همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه) که در محل این وزارتخانه برگزار شد، اظهارداشت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه ای به رفاه اجتماعی شده است و در اصول ۲۹ ، ۳۱ و ۴۳ چندین حق از جمله نیازمندی‌های آموزشی، پوشاک، درمان و تامین اجتماعی و امکانات برای همه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در اصول دیگر قانون اساسی حقوق برای زنان باردار و زنان سرپرست خانوار نیز مورد توجه و تاکید قرار گرفته است و در جمهوری اسلامی همواره برنامه‌های توسعه اجتماعی و اقتصادی اجرا شده و توجه به حوزه رفاه نیز در روح قانون اساسی و انقلاب اسلامی نیز وجود دارد.

فیروزآبادی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی از سیاستهای حمایتی و بیمه‌ای حمایت شده است، بیان داشت: بعد از انقلاب نیز نظام یارانه‌ای وجود داشت و هم‌اکنون این نظام به شکل دیگری ادامه دارد.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نگاه کشورمان در دولت تدبیر و امید به توسعه اجتماعی و اقتصادی است و در یکسال اخیر در نظام بهداشت، درمان و پوشش‌های بمیه‌ای، یارانه‌های هدفمند و حمایتی با توجه به اینکه فشارهای اقتصادی هم وجود داشته، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه از زمانی که سیاستهای انقباضی اتخاذ شد نیز شاخص‌های افسارگسیخته تورم، مهار و رو به بهبود است گفت: همچنین افرادی که تحت پوشش صندوق‌های بیمه بیکاری بودند حدود ۲۰ درصد کاهش یافته‌اند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: همانگونه که دولت تدبیر و امید با اقتدار در صحنه‌های بین‌المللی گام برداشته در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز گام‌های خوبی را برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه توجه ویژه‌ای به حوزه رفاه اجتماعی شده و در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز جلسات تخصصی با حضور وزیر رفاه برگزار شده است و در حال جمع‌آوری اطلااعت این حوزه هستیم و این همایش نیز در این زمینه به ما کمک خواهد کرد.

فیروزآبادی گفت: با نگاه به برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه می‌توان دریافت که همه برنامه های حوزه دفاع اجتماعی به خوبی محقق نشده‌اند لذا امیدواریم که به آسیب شناسی‌های فنی و تخصصی بتوانیم گام‌های خوبی در آینده برداریم.

فیروزآبادی با بیان اینکه ما رفاه فراگیر مد نظرمان است، گفت: در طراحی نظام رفاهی ۴ اصل فراگیری جغرافیایی و شمول همه آحاد جامعه، فقر و خانواده، پایداری منابع مد نظرمان است و ما باید بتوانیم با حمایت از نظام رفاهی با حداقل هزینه به اهدافمان برسیم و متناسب با نظام رفاهی سرویس دهی کنیم.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در نظام رفاهی با استانداردهایی که شایسته نظام جمهوری اسلامی است فاصله داریم و در نظام بیمه‌ای نیز مشکلاتی وجود دارد که باید این موارد مورد توجه قرار گیرد.

فیروزآبادی گفت: نظام حمایتی را باید بر اصل پیشگیری و توانمندی طراحی کنیم که نقش همه سازمانها در نقش پیشگیری از آسیب‌ها باید شفاف شود.

وی با بیان اینکه در نظام نهایی و سازو کارهای خودمان نیز باید اصلاحات اساسی انجام دهیم اضافه کرد: باید در نظام بیمه‌ای اصلاحات اساسی انجام شود و در مدیریت منابع و مصارف نیز تجدید نظر شود.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای بهبود شاخص‌های رفاه باید همه آحاد جامعه، سیاسیون، نخبگان و … زیر پرچم اعتلای اجتماعی قرار گیرند تا بتوانیم از آراء و کمک‌های آحاد جامعه استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا