مدیریت شهری

شهرداری: موش دیدید به ۱۳۷ زنگ بزنید/ آغاز مبارزه ضربتی با جوندگان موذی در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین، شهرداری منطقه ۸ تهران از شهروندان خواسته اگر در خیابان موش دیدند به بازرسی شهرداری با شماره ۱۳۷ گزارش دهند. ولی به نظر می رسد فراگیری این مشکل آنقدر زیاد است که نیاز به گزارش مردم نباشد.

موضوع موشهای هلندی یا رَت و جوندگان موذی که این روزها تهران را پر کرده اند، مسئله تازه ای نیست. بسیاری از مردم حتی دیگر با دیدن موشهایی که در قد و قواره گربه درآمده اند، نمی ترسند و انگار، همزیستی مسالمت آمیزی بین شهروندان و موشها شکل گرفته. انگار موشها و آدمهای تهران وجود یکدیگر را به رسمیت شناخته اند.

با این وجود شهرداری تهران اعلام کرده از مبارزه بر علیه موشها دست برنمی دارد. 
در همین راستا معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۸، از اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان موذی در سطح محلات این منطقه خبر داد و از مردم خواست تا مدیریت شهری را در ریشه کنی این حیوانات موذی یاری کنند.
حمید رضا فرخی با اعلام این مطلب گفت: در این طرح که در سطح جوی ها و کانال های شناسایی شده منطقه اجرا می شود؛ تمامی منافذ، کلونی گذاری شده و مبارزه با این جانوران صورت می گیرد.
او با اشاره به لایروبی و پاکسازی جوی ها و کانال ها از زباله گفت: تلاش داریم تا محیط های قابل دسترسی برای زاد و ولد جوندگان موذی به حداقل برسد.
فرخی با بیان اینکه محل های طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان موذی با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می شود، گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم .
او با اشاره به راه های نفوذ جوندگان موذی به منازل گفت: سیستم های دفع زباله مجتمع های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان ها از جمله مواردی است که باعث ورود جوندگان موذی به منازل مسکونی می شود.
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۸ گفت: با اقدامات انجام شده و طعمه گذاری در تمام مکان هایی که احتمال وجود لانه جوندگان موذی وجود داشت تلاش شد شرق تهران از وجود جانوران موذی پاکسازی می شود.
او در ادامه گفت: از شهروندان در خواست می شود تا در دفع زباله های خانگی دقت کنند و از ریختن ضایعات به داخل مسیل ها و نهرها خودداری نمایند تا جوندگان موذی امکان دسترسی به مواد غذایی و آب را نداشته باشند و در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند.
فرخی گفت: شهروندان می توانند با رعایت کامل بهداشت محیط، هم محیط زیست شهری را که متعلق به خود آنها است، پاکیزه و عاری از آلودگی نگهدارند و هم مانع از ازدیاد این جانوران ناقل بیماری شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن