مدیریت شهری

شمارش معکوس برای گران شدن کرایه تاکسی ها/کرایه ها چقدر گران می شود؟

به گزارش شورا‌آنلاین، معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال جاری گفت: لایحه افزایش ۱۲/۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسیده و برای تأیید در اختیار فرمانداری استان قرار گرفته است.
مهدی ابراهیمی افزود: بر اساس قانون، فرمانداری شهر تهران تا ۱۵ روز پس از ارسال لایحه افزایش نرخ کرایه فرصت دارد که آن را تأیید یا رد کند و برای اجرا در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار دهد.
 
وی با ابراز امیدواری ازتأیید لایحه افزایش ۱۲/۵ درصدی نرخ کرایه‌ها بیان داشت: پیشنهاد افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها مطابق تورم بوده چرا که تاکسیرانان برخلاف سایر کارکنان مجموعه تاکسیرانی حقوق ثابتی دریافت نمی‌کنند و برای امرار معاش نیازمند این افزایش هستند.
 
معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به بروز برخی تخلفات در زمینه اخذ کرایه بیشتر از سوی تاکسیرانان خاطر نشان کرد: همانطور که قبلا اعلام شده در صورتی که رانندگان اقدام به اخذ کرایه بیشتر از مسافران کنند و بدون در نظر گرفتن نرخ مصوب تخلفی مرتکب شوند، شهروندان می‌توانند از طریق برقراری تماس با سامانه ۱۸۸۸ با ثبت شماره خط و تاکسی خواستار پیگیری تخلف از سوی سازمان شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا