شورای شهر

اجرای طرح قلم سپید به مناسبت روز خبرنگار/ تقدیر از خبرنگاران برتر سال در حوزه شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضوی فرد با اشاره به نزدیک بودن ۱۷ مردادماه ، روز خبرنگار و تبریک به مناسبت این روز، گفت: امسال در برنامه‌های مرکز ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران طرحی را با عنوان قلم سپید گنجاندیم تا بدین وسیله بتوانیم ضمن تجلیل از خبرنگاران فعال این حوزه به فرهنگ الگوسازی و تشویق درست در حوزه انتقال صحیح و بیطرفانه و کامل اخبار شورا تاکید کنیم.

وی افزود: براساس این طرح مقرر شده است تا همه ساله به مناسبت روز خبرنگار ،از سه نفر از خبرنگاران فعال در این حوزه که در خبرگزاری‌های رسمی کشور، روزنامه‌ها و صدا و سیما مشغول به فعالیت هستند در صحن علنی شورا تجلیل شود.
رضوی فرد در ادامه با اشاره به اینکه این افراد در « کمیته انتخاب خبرنگاران برتر » انتخاب و معرفی می‌شوند، گفت: اعضای این کمیته شامل : رئیس شورای شهر تهران، سخنگوی شورا، یک نفر از اعضای شورا به انتخاب رئیس شورا و مدیر روابط عمومی شورا می‌باشند.
رئیس مرکز ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران افزود: البته معرفی خبرنگاران فعال در طول سال بر اساس رصد و تحلیل محتوای رسانه‌ها ،توسط حوزه رسانه‌های شورا انجام خواهد شد و خبرنگارانی که اخبار جلسات شورا را به صورت کامل و بی طرفانه پوشش داده باشند ، انتخاب و به کمیته « انتخاب خبرنگاران » معرفی می شوند تا آنها براساس شاخص های معین افراد را انتخاب کنند .
وی تصریح کرد: براساس این طرح شاخص‌های انتخاب خبرنگاران برتر شامل، پوشش کامل اخبار شورا، صحت اخبار، بی طرفی در پوشش اخبار با الزام به رعایت اصول انقلاب اسلامی، امانتداری در انتقال رویدادها، تقویت جایگاه شورا، رعایت اصول اخلاق فردی و حرفه‌ای و پرهیز از ایجاد تنش در شورا و جامعه می‌باشد.
رضوی فرد در پایان اعلام کرد: امسال به دلیل کمبود وقت در بررسی رسانه‌ها و تحلیل محتوایی آنها، معیار معرفی و انتخاب خبرنگاران فعال را بیشتر براساس سابقه قدمت خبرنگاران در شورای شهر تهران و پوشش کامل دادن اخبار شورا گذاشته‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا