شورای شهر

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران: نباید اجازه قطع حتی یک درخت در تهران را بدهیم

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در جریان بررسی پلاک‌های ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم حتی یک درخت دیگر در تهران قطع شود، گفت: وجود درختان با بن بالا در ملک نشان دهنده باغ بودن آن است.

به گزارش شوراآنلاین، زهرا صدر اعظم نوری در یکصد و شصت و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی پلاک ثبتی‌های قید شده در دستور جلسه امروز مبنی بر باغ بودن یا نبودن، گفت: در شرایطی که ۱۲۸ هکتار از باغات تهران طی ۱۰ سال نابود شده نباید بگذاریم حتی یک درخت دیگر در تهران قطع شود.

وی در خصوص زمینی به مساحت ۸۹۰ متر و داشتن ۱۹ اصله درخت در خیابان فرشته گفت: ۱۲۸ هکتار از باغات تهران طی ۱۰ سال نابود شده لذا در بررسی پرونده باغات باید با دقت بسیاری عمل کنیم تا از قطع شدن حتی یک درخت در این شهر جلوگیری کنید.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ۱۴ اصله از درختان موجود در این ملک بن بالای ۲۰۰ سانتیمتر دارند. لذا وجود درختانی با چنین بنی گواه باغ بودن این ملک است. اگر رأی به غیر باغ بودن این ملک بدهیم درختان این باغ با ارزش اکولوژیک بالا نابود خواهند شد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با اکثریت آراء به غیر باغ بودن این ملک رأی دادند.

لزوم بررسی صورت جلسه تنظیمی کمیسیون تشخیص باغات برای پرونده‌هایی که شرایط احراز باغ را نداشتند

افشین حبیب زاده نیز در یکصد و شصت و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی پلاک ثبتی‌های آمده در دستور جلسه امروز مبنی بر باغ بودن یا نبودن با اشاره به اینکه در سند یکی از این پلاک ثبتی‌ها عنوان باغ ذکر نشده است، گفت: مراجعات متعددی از سوی شهروندان معترض به نظر شورای شهر درباره تشخیص باغ بودن ملک داشته‌ایم.

وی افزود: برای تشخیص دادن باغ ضوابط مشخصی وجود دارد که باید طبق آن عمل کنیم. باید مشخص شود که به چه دلیل زمانی که هیچ کدام از شرایط احراز باغ وجود ندارد در صورتجلسه کمیسیون تشخیص باغات ملکی را باغ اعلام می‌کنیم.

وی از رئیس شورای اسلامی شهر تهران خواست مواردی که فاقد شرایط احراز باغ بوده اما در صورتجلسه تنظیمی باغ اعلام شده را بررسی و نتیجه آن را در صحن شورا اعلام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا