اجتماعی و فرهنگی

برنامه ریزی برای افزایش اشتغال در ارگ جدید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مسعود فاضل، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید، درخصوص عملکرد این منطقه به تشریح سرمایه گذاری های انجام شده  درآن پرداخت و گفت: درحال حاضر بیش از ۴۰ واحد در این منطقه فعال هستند. در این میان سرمایه گذاری انجام شده در۲۴۵۰ هکتارمحدوده اراضی استفاده شده فعلی شامل تمامی عملیات زیربنائی به ارزش فعلی معادل ۲۰ هزارمیلیارد ریال برآورد می شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای عملیات زیربنایی و آماده سازی ۴ هزارهکتار اراضی طرح توسعه، به ۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری دیگر نیاز است، افزود: سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی دراین منطقه تاپایان سال ۱۳۹۳ بالغ بر۵۰ هزارمیلیارد ریال بوده است. همچنین تولیدات خودرو در این منطقه طی سال ۹۲ معادل ۴۶ هزاردستگاه بوده که درسال ۹۳ این میزان به ۸۶ هزاردستگاه رسیده که معادل۸۷درصد نسبت به سال۱۳۹۲ افزایش یافته است.
وی درادامه به برنامه های بلندمدت مجموعه اشاره کرد وافزود: قصد داریم تا ۲۵ درصد ظرفیت تولید کل خودرو در کشوررا در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ایجاد کنیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید درخصوص اشتغال زایی دراین منطقه عنوان کرد: طبق آمار موجود در نیمه اول سال ۹۲تعداد شاغلان در ارگ جدید ۴ هزار و ۵۰۰ نفر
بوده که در پایان سال ۹۳ به ۷ هزار و ۸۲۰  نفرافزایش یافته است. ضمناً براساس برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می کنیم درافق طرح این تعداد به ۲۵ هزار نفر افزایش یابد.
فاضل دررابطه باگردش مالی تولیدات منطقه اعلام کرد: بیش از۹۰درصد درآمد گمرکات استان کرمان دراین منطقه ایجاد می شود.
وی گفت درسال ۹۳ بیش از ۲۸۱ هزار تن مواد وکالا با سرزمین اصلی و بیش از۱۴۲هزار تن مواد و کالا باخارج از کشورمبادله شده است. ارزش کالا های صادراتی از منطقه به خارج از کشور در سال ۱۳۹۳ بالغ بر ۲۳۲ میلیارد ریال بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن