اجتماعی و فرهنگی

مطمئن باشید داروی ایرانی مشکل کیفی ندارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: بر اساس ضوابط موجود در صورت در دسترس بودن داروی تولید داخل ضوابط بیمه‌ای اجازه پوشش داروهای مشابه خارجی را نمی‌دهند.

 

وی گفت: فرض کنید دارویی ایرانی با قیمت ۳ هزار تومان تولید شده است که تمامی آن را دولت پرداخت می‌کند و این هزینه برای بیماران رایگان می شود، اما مشابه خارجی همان دارو مثلا با قیمتی معادل ۲۰ هزار تومان وارد شده است. طبیعی است که علی‌رغم پرداخت بخشی از این مبلغ توسط دولت، خود بیمار نیز باید مقدار اندکی از آن را بپردازد.

 

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دکتر دیناروند گفت: به هر حال ممکن است همین مابه التفاوت نیز برای بیماران قابل تحمل نباشد، زیرا عموما سیاست‌های حمایتی بیمه‌ها مبتنی بر داروهای ژنریک و قیمت پایین‌تر است.

 

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: با اطمینان می‌گویم داروی ایرانی مشکل کیفی ندارد و کیفیت آنها مورد تایید هزاران بیماری است که از این داروها استفاده می‌کنند و همچنین پزشکان معتبر نیز این مبحث را مورد تایید قرار داده اند لذا به مردم این اطمینان خاطر را می‌دهیم که بدون هیچ دغدغه‌ای داروهای تولید داخل را مصرف کنند و مطمئن باشند که در بهبود آنها تاثیرگذار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن