اجتماعی و فرهنگی

یکپارچه سازی و وحدت رویه حسابرسان داخلی در فرایند رسیدگی به حسابهای پرداختنی

مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران ضمن اشاره بر لزوم یکپارچه سازی و وحدت رویه در فرآیند رسیدگی حسابرسان داخلی به اسناد دیون و تعهدات سنواتی، بر رعایت قوانین و مقررات (مالی و معاملاتی شهرداری تهران) و دستعورالعمل ها و رویه های مالی نیز تاکید کرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران جلسه هماهنگی و ایجاد وحدت رویه بین حسابرسان اداره کل امور مجامع و حسابرسی در ارتباط با نحوه بررسی اسناد دیون و تعهدات سنواتی با حضور ابراهیم باقی مدیر کل، معاونان و روسای گروه های حسابرسی برگزار شد.

ابراهیم باقی در این جلسه ضمن اشاره بر یکپارچه سازی و وحدت رویه در فرآیند رسیدگی حسابرسان داخلی به اسناد دیون و تعهدات سنواتی، بر رعایت قوانین و مقررات (مالی و معاملاتی شهرداری تهران) و دستورالعمل ها و رویه های مالی نیز تاکید کرد.

وی افزود: فراهم نمودن امکان شناسایی، تدقیق و طراحی نظام باز پرداخت بدهی های شهرداری ، ایجاد زیر ساخت های لازم جهت مدیریت اثر بخش دیون و تعهدات و تهیه گزارشات مورد نیاز جهت تصمیم سازی و ارتقای شفافیت و انضباط مالی و بهبود نظام نظارت از اهداف مهم بررسی و تایید اسناد توسط حسابرسان است.

در این جلسه ضمن رونمایی مجدد از شیوه نامه یکپارچه سازی فرآیند بررسی اسناد دیون و تعهدات سنواتی در مناطق ۲۲گانه بر لزوم رعایت مفاد آن نیز تاکید گردید.

در پایان با تقسیم بندی واحدها بین روسای محترم گروه های حسابرسی و تعیین گروه در پیام رسان بله جهت ایجاد هماهنگی و تبادل تجربیات و دانش و جمع بندی موضوعات مقرر گردید همزمان با ابلاغ بخشنامه صدور برات کارت همکاران در مناطق تعیین شده حضور یابند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن