اجتماعی و فرهنگی

کاهش ۶.۳ درصدی تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماهه امسال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در این حوادث ۱۰ هزار و ۳۷۱ مرد و ۳۱۰۰ زن جان خود را از دست داده‌اند.

 

در حوادث رانندگی نه ماهه امسال استان‌های فارس با ۱۱۴۷، خراسان رضوی با ۱۰۲۹ و تهران با ۱۰۲۵ فوتی به ترتیب بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۲۱، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۴۴ و اردبیل با ۱۷۹ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

 

در این مدت ۲۳۹ هزار و ۲۲۷ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷۱ هزار و ۲۴۷ نفر مرد و ۶۷ هزار و ۹۸۰ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۷ درصد کمتر شده است.

 

یادآور می‌شود از کل تلفات حوادث رانندگی نُه ماهه امسال ۸۷۵۱ نفر در محورهای برون‌شهری، ۳۵۸۲ نفر در مسیرهای درون‌شهری،۱۰۷۳ نفر در محورهای روستایی و ۶۵ نفر در مسیرهایی نامعلوم جان باخته‌اند.

 

 

۱۲۷۳ کشته در تصادفات آذر ماه

 

در آذر سال جاری ۱۲۷۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳.۱ درصد افزایش یافته است. از کل تلفات حوادث رانندگی این مدت ۹۸۹ نفر مرد و ۲۸۴ نفر زن بودند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان پزشکی قانونی، در آذر امسال آمار مصدومان حوادث رانندگی که به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، ۲۲ هزار و ۴۴۸ نفر بود که نسبت به آذر سال گذشته ۱.۸ درصد کمتر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن