اجتماعی و فرهنگی

تاکید رئیس سازمان دامپزشکی بر سلامت سوسیس و کالباس ایرانی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مهدی خلج در نشست خبری در جمع خبرنگاران تأمین سلامت مردم و بهداشت فرآورده‌های خام دامی را بعد دیگری از فعالیت‌های دامپزشکی عنوان کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تعامل میان دوسازمان دامپزشکی و شیلات، افزود: با نظارت‌های مستقیم صورت گرفته بیماری جدید در شیلات وجود ندارد.

وی به فعالیت‌های کارخانجات سوسیس و کالباس اشاره کرد و افزود: گوشت‌های تولیدی در این کارخانجات تحت نظارت دامپزشکی تولید می‌شود و بر طبق آیین‌نامه‌ها و چارچوب‌های بهداشتی تهیه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که تاکنون در کارخانجات تولیدی سوسیس و کالباس مشکلی مشاهده نشده است و هیچ نگرانی وجود ندارد، در ارتباط با کارخانجات تولید دارو‌های دامی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۶۸ کارخانه تولید دارو‌های دامی در کشور فعال است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور به ظرفیت گوشت منجمد به میزان ۲ میلیون تن در سردخانه‌های کشور اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی در ادامه نشست با اهالی رسانه خاطرنشان کرد: در بحث تولید نهاده‌های دامی بطور مثال می‌توان کنجاله سویا را در کشور تولید و نیاز‌ موجود را برطرف کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اختصاص هزینه‌ 45 هزار میلیارد تومانی دولت برای ارزش غذایی پروتئینی موجود در کشور، باید توجه خاصی نسبت به جلوگیری از بیماری‌ها و حفظ پروتئین‌های موجود صورت پذیرد.

رجائی با اشاره به ۱۴ مهرماه روز دامپزشکی، قانون دامپزشکی را قدیمی عنوان کرد و افزود: با طرح اصلاح قانون‌های جدید و همکاری سازمان دامپزشکی کشور می‌توان به رشد بیشتر علمی در این زمینه دست پیدا کرد.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس به شایع شدن بیماری‌های مشترک پرداخت و تأکید کرد: در حال حاضر بیماری به نام بیوتروریسم که توسط آمریکایی‌ها طراحی شده منشأ بروز بیماری‌های مشترک است که باید با هوشیاری و آگاهی از شیوع این بیماری‌ها در کشور جلوگیری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا