اجتماعی و فرهنگی

برگزاری همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در تمام استانها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حمید صرامی در نخستین همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت: تقویت دانش تئوریک، مبانی نظری و راهکارهای اجتماعی کردن امر مبارزه مواد مخدر در ابعاد پیشگیری، درمان و کاهش زیانهای ناشی از مصرف مواد مخدر از اهداف برگزاری این همایش است و با هماهنگی‌های صورت گرفته این همایش در تمام استان های کشور برگزار می شود.

 

وی اظهارامیدواری کرد، بتوان با کاربردی کردن مقالات تخصصی در حوزه پیشگیری و درمان، موج جدیدی در امر مبارزه نرم افزاری با مواد مخدر ایجاد شود.

 

مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد با اشاره به نقش اساتید، نخبگان و دولت مردان در خصوص مبارزه با مواد مخدر، افزود: برای امر مبارزه نیازمند رویکرد موزون هستیم به این معنی که با قاچاقچیان و تهیه و توزیع کنندگان موادمخدر برخورد شود تا از دسترسی به مواد جلوگیری شده و نوجوانان و جوانان حتی به صورت تفننی و آزمایشی هم اقدام به مصرف موادمخدر نکنند.

 

صرامی برنامه ریزی کارآمدی علمی و تخصصی را بهترین حالت پیشگیری دانست و خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی، آموزش مهارت های زندگی، آموزش سبک فرزند پروری و اقدامات جایگزینی مانند توسعه ورزشی و اقدامات هنری زمینه توانمند سازی آحاد سالم جامعه را فراهم می کند.

 

وی تأکید کرد: در بحث درمان نیز با ارائه خدمات درمانی برای معتادان زمینه بهبودی آنان، فراهم و با مراقبت از معتادان بهبود یافته از بازگشت اعتیاد، جلوگیری می شود.

 

به گفته مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر، همایش بعدی اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و روانگردانها در استان کرمان برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن