اجتماعی و فرهنگی

آلودگی هوا در کلانشهرها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه  اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و تصاویر ماهواره هواشناسی، امروز ناپایداری به صورت بارش پراکنده برف و باران و وزش باد در پاره‌ای نقاط شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و به تدریج از بعدازظهر در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۲۲ و ۲۳ آذر، در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم خواهد بود، براین اساس افزایش نسبی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روز دوشنبه ۲۲ آذر، در استان‌های اردبیل و گیلان وزش باد شدید دور از انتظار نیست، گفت: در روز چهارشنبه ۲۴ آذر، با ورود سامانه بارشی فعالی از سمت شمال غرب و غرب کشور، بارش‌ها در نیمه غربی کشور آغاز خواهد شد. همچنین خلیج فارس و تنگه هرمز طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

وی تاکید کرد: امروز (یکشنبه ۲۱ آذر)، پاره‌ای نقاط جنوب شرق کشور غبارآلود خواهد بود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای دوشنبه ۲۲ آذر، صاف همراه با غبارمحلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۲ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه ۲۳ آذر، کمی ابری، به تدریج ابری، همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن