سیاسی

افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۴

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدباقر نوبخت با اشاره به لایحه بودجه با ۱۰ پیوست به مجلس گفت: در سال آینده بودجه باید بتواند اهداف دولت در برنامه پنجم توسعه را پیگیری کند.

وی افزود: بر این اساس رشد سرمایه‌گذاری، رشد اقتصادی، محدود شدن نقدینگی، مهار تورم و افزایش اشتغال از برنامه‌های اصلی است که لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ آن را در سال آینده پیگیری می کند.

نوبخت با اشاره به اینکه بودجه ۸۳۸ هزار میلیارد تومانی سال آینده با رشد ۴.۳ درصدی همراه بوده است، گفت: تفاوت بودجه ۱۳۹۴ با بودجه امسال کاهش وابستگی به نفت ناشی از فشار اقتصادی است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این مطلب که بودجه ۱۳۹۴ نسبت به بودجه سالهای گذشته سخت تر است، ادامه داد: ما در این دولت درآمدهای ۱۱۰ میلیارد دلاری سالهای قبل را نداریم و با درآمد ۲۵ میلیارد دلاری کشور را اداره می‌کنیم. همچنین فشار تحریم‌ها نیز موجب شده که ما منابع محدود را بهینه اختصاص دهیم.

نوبخت در ادامه به افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارمندان اشاره کرد و گفت: به این دلیل که متوسط تورم سال آینده ۱۴ درصد است، بنابراین افزایش حقوق نیز به همین میزان خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال آینده با اولویت طرح‌های عمرانی حدود ۲۱۰ طرح و ۴۷۰ پروژه تکمیل می‌شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به اختصاص ۴۸۰۰ میلیارد تومان برای تحول سلامت اشاره کرد و گفت: برای تولید نیز ۵۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن