اجتماعی و فرهنگی

رفع تصرف اراضی ملی در منطقه ممنوعه با حکم قضایی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین بیژن مقیمی اظهار داشت: پس از مدت‌ها پیگیری‌های حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات، حکم رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده ورجین از مراجع قضایی اخذ شد.

 
وی افزود: صبح امروز با حضور دادستان و بخشدار رودبار قصران  12 هزار متر مربع از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات  و با همکاری نیروهای انتظامی رفع تصرف شد.
 
مقیمی با بیان اینکه این رفع تصرفات شامل ۳ قطعه از اراضی منطقه با مجموع مساحت ۱۲ هزار مترمربع است اظهار داشت: ۲ قطعه با مجموع مساحت ۸ هزار متر مربع رفع تصرف شده و همچنین ساخت و ساز غیر مجاز در  یک قطعه  به مساحت  4 هزار متر مربع  نیز تخریب و رفع تصرف شد.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات تصریح کرد: خوشبختانه امروز پس از سالها دست متصرفان از این اراضی ملی کوتاه شد و حقوق مردم به بیت المال بازگشت.
 
مقیمی همچنین به رفع  تصرف اراضی ملی در هفته گذشته اشاره کرد و بیان داشت: در هفته گذشته نیز طی عملیاتی ۵ قطعه از اراضی ملی با مجموع مساحت ۳۸۱۵۰ متر مربع رفع تصرف شد.
 
وی در پایان ضمن قدردانی از دستگاه قضایی و مسئولان محلی خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده رفع تصرف سایر اراضی این منطقه با توجه به حساسیت منطقه به جهت زیستگاه‌های حیات وحش و همچنین اکوسیستم خاص طبیعی در الویت کاری این اداره قرار دارد که قطعا پس از حصول نتیجه، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن