اجتماعی و فرهنگی

پاسخ به خبر بازگشایی شعبه حزب اعتماد ملی در شهرداری

به گزارش شورا‌آنلاین،پیرو انتشار گزارش ««فارس» با تیتر «بازگشایی شعبه حزب اعتماد ملی در شهرداری/آبدارچی یا مدیر مسئله این است!»جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند:
ادعای بنیادین این گزارش بر این پایه  استوار شده است که  «روابط و عضویت افشانی در حزب اعتماد ملی این فرصت و امتیاز را برای هم حزبی هایش ایجاد کرده تا پست های مدیریتی را نصیب خود کنند». متن برای مستندسازی ادعای خود به پنج مورد اشاره کرده که به تعبیر وی « از اعضای حزب اعتماد ملی » هستند و «در شهرداری تهران استخدام شده و مشغول فعالیتند». اما نتیجه بررسی و عیارسنجی این ادعا با محک واقعیت موجود چیست؟
 
 1- گزارش آقای رئوف قادری را « عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مسئول نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب» معرفی کرده که گزاره درستی است اما  انتصاب ایشان به  این سمت و در ابتدا به عنوان «سرپرست» در تاریخ دوم آذر ۹۶ انجام شده و ناگفته پیداست در آن زمان ،آقای افشانی شهردار پایتخت نشده بودند .
 
۲- مستند ادعایی دیگر گزارش پیرامون   انتصاب های حزبی در دوران شهردار جدید آن است  که «  آقای سید رحیم ابوالحسنی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی رئیس کمیته تحقیقات شهرداری تهران و قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران» شده اند. اما واقعیت آن است که آقای ابوالحسنی در دوران شهردار سابق به سمت «مدیرکل دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران » ، منصوب شده بودندو  حکم جدید آقای افشانی برای  آقای ابوالحسنی  و انتصاب ایشان به سمت  قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ، صرفاً تغییر ماموریت یکی از مدیران بکار گرفته شده در سال ۹۶ است ، زمانی که آقای افشانی هنوز شهردار پایتخت نبوده اند.    
 
۳-  مستند ادعایی  دیگری ،«  آقایان الیاس حضرتی (نماینده مجلس دهم) ابراهیم امینی و محمدجواد حق شناس از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی» ، را «اعضای کمیته انتصابات شهرداری تهران»  معرفی کرده است. این درحالی است که ادعای عضویت نامبردگان در «کمیته انتصابات شهرداری تهران» کذب محض است زیرا مدیران شهرداری طبق الزام ساختار درون سازمانی ، از سوی «اداره کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران» و کمیته انتصابات ذیل آن متشکل از مدیران و معاونان مختلف شهرداری انتخاب می‌شوند و این اداره کل نیز زیر مجموعه «معاونت منابع انسانی» است که با محوریت تامین  منافع شهرداری و بدون تاثیرپذیری از دیدگاه های سیاسی فعالیت می کند. همچنین باید متذکر شد برخلاف متن گزارش ، رابطه «استخدام» آقایان حضرتی ، حق شناس و امینی با شهرداری و «فعالیت»  آنان برای این مجموعه ، به دلیل موانع قانونی ، اساسا ناممکن است زیرا آقای حضرتی  نماینده مجلس و آقایان حق شناس و امینی عضو شورای شهر هستند و برخلاف  ادعای گزارش،  «استخدام»  و «فعالیت» آنان در شهرداری تهران به دلیل موانع قانونی ، اساسا ناممکن است.
 
۴- طبق دو مستند ادعایی بعدی گزارش ،« سرکار خانم ها سقطی و نجمه گودرزی، از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، مشاور فرهنگی شهرداری تهران» و « آقای محمد جلیلیان (وکیل دادگستری ) عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، مشاور حقوقی شهرداری تهران»، شده‌اند اما هر سه سمت اعلامی در گزارش  برای نامبردگان ، کاملا  خلاف واقع و عاری از واقعیت و نامستند است.
 
در پایان ضمن استقبال از اولویت دهی آن خبرگزاری  به نقد فعالانه مدیریت شهری و  یادآوری راهبرد رسانه ای شهردار تهران مبنی بر اینکه « بیشتر از تبلیغ ، نیازمند نقد رسانه ای هستیم» ، امیدواریم با تقویت رویکرد «انتقاد سازنده» و پرهیز از «انتقاد تخریبی» ، گزارش های نقادانه خود را با رعایت الزامات اصول حرفه ای و اخلاقی منتشر نمایید تا خروجی آنها ، مددرسان تامین منافع ملی در سایه هم افزایی آن رسانه و شهرداری باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن