اجتماعی و فرهنگی

هجمه ها علیه شهرداری سیاسی و تخریبی است/ چرا ظرف ۱۲ سال گذشته از شهرداری انتظاری نداشتند؟!

به گزارش شورا‌آنلاین، داریوش قنبری با بیان اینکه شهرداری تهران به دنبال افزایش درآمدهای پایدار است، گفت: امید ما این است که نمایندگان ملت که در حال بررسی لایحه بودجه ۹۷ هستند، مشکلات شهرداری‌ها به خصوص شهرداری تهران را مورد توجه قرار دهند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه تعامل خوبی میان شهرداری تهران با دولت و مجلس آغاز شده که تعاملات بسیاری مثبتی است و نتایج مثبت این تعاملات را تهرانی‌ها به زودی خواهند دید.

 

در شهرداری تهران نیاز به اصلاح برخی قوانین است

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با توضیح اینکه صحبت‌های زیادی از سوی مسئولان شهرداری و معاونت پارلمانی با نمایندگان مجلس در کمیسیون های تخصصی انجام شده است، افزود: فضای این رایزنی‌ها مثبت است، به خصوص با توجه به خطراتی مانند زلزله که تهران را تهدید می‌کند، شرایطی را به وجود آورده است که مشکلات این کلانشهر بیشتر و نسبت به شهرهای دیگر خاص‌تر شود.

 

قنبری با بیان اینکه اراده خوبی در زمینه همکاری با شهرداری تهران در بخش بودجه در مجلس شکل گرفته است، اظهار کرد: ما به دنبال راهکارهایی قانونی برای افزایش درآمدهای پایدار شهرداری تهران هستیم، چراکه دیگر نمی‌توان از راه‌های گذشته مانند تراکم‌فروشی برای درآمدهای شهرداری استفاده کرد.

 

مشاور پارلمانی شهرداری تهران استراتژی مدیریت شهری را کسب درآمدهای پایدار عنوان کرد و ادامه داد: ما در شهرداری تهران نیاز به اصلاح برخی قوانین و همین طور تصویب قوانین جدید داریم و در همین زمینه تعاملاتمان با نمایندگان مجلس آغاز شده است.

   

انتقاد از شهرداری تهران با چاشنی سیاست

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با انتقاد نسبت به هجمه‎های اخیر علیه مدیریت شهر تهران گفت: انتظارهایی که برخی امروز از شهرداری تهران دارند، برخی اگر در طول ۱۲ سال گذشته از شهردار سابق تهران داشتند هم اکنون شهر تهران با این میزان از مشکلات مواجه نبود.

 

وی ادامه داد: انتظارهایی که طیف مخالفان شهرداری تهران مطرح می‌کنند، سیاسی است و شکی نیست که این مسائل تا حدود زیادی جنبه تخریب به خود گرفته است. مانند برخی هجمه‌ها که در روزهای گذشته علیه شهردار تهران مطرح شد و عده‌ای به دروغ‌پردازی متوسل شدند.

 

قنبری با بیان اینکه این هجمه‌ها و انتقادها به طور قطع کار کسانی است که منافع‌شان با آمدن مدیریت جدید شهرداری تهران در این سازمان به خطر افتاده است، گفت: هدف آنان هم کاملا مشخص است و به دنبال سهم‌خواهی هستند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن