اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو: پیمانکاران مقصر تاخیر پرداخت حقوق کارمندان مترو هستند

عبدالله پور گفت:نیرو‌ها احساس می‌کنند که تاخیر در پرداخت حقوق از طرف مترو است، ولی حقوق را به پیمانکار‌ها پرداخت کرده ایم.

 

به گزارش شوراآنلاین، ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان حقوق من است، دو فرزند دارم و مستاجرم و کلی مشکلات مالی دارم. خیلی از دکتر‌ها هم میگن احتمال اینکه چند سال دیگه به خاطر کارتان سرطان بگیرید، خیلی زیاد است.

برای گرفتن همین پول چندرغاز هم باید کلی خون دل بخوریم، هر دفعه یک دلیل برای دیر پرداخت کردن حقوق میارن، الان هم دو ماه که حقوقی نگرفته ایم.

این‌ها صحبت‌های علی با سابقه ۸ سال کار در مترو است، وظیفه اش نظافت ایستگاه‌ها است. در چند روز گذشته چند نفری مثل علی با ما تماس گرفتند و از مشکلات در دریافت حقوق گفتند، برای پیگیری این موضوع به سراغ مسئولان مترو تهران رفتیم که کوتاهی پیمانکاران را دلیل پرداخت‌های با تاخیر حقوق کارکنان می‌داند.

علی عبدالله پور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه اظهار کرد:در شرکت بهره برداری یکسری قرارداد بین ما و پیمانکار است و طبق قرارداد باید پیمانکار تا سه ماه حقوق نیرو‌های خود را پرداخت کند و صورت وضعیت‌ها در اختیار مترو قرار بگیرد. یعنی هر پیمانکار باید بتوانند تا سه ماه آینده حقوق را پرداخت کند و طبق این رویه سه ماه از صورت وضعیت جلو خواهند بود.

وی ادامه داد:در حال حاضر هیچ پیمانکاری نبوده که از ماه چند ماه دریافتی نداشته باشد و به همه پیمانکار‌ها زیر سه ماه حقوق دریافت کرده اند، منتهی این پیمانکاران هستند که به نیرو‌های خود حقوق پرداخت نمی‌کنند. نیرو‌ها احساس می‌کنند که این تاخیر در پرداخت حقوق از طرف بهره برداری مترو است، ولی ما تقصیری نداریم و حقوق را به پیمانکار‌ها پرداخت کرده ایم.

عبدالله پور گفت:در صورت تاخیر در پرداخت حقوق نیرو‌ها ما به پیمانکار‌ها تذکرمی دهیم و اگر باز هم پرداخت انجام نشد شرکت بهره برداری حقوق‌ها را پرداخت می‌کند، ولی این در صورتی است که پیمانکار سه ماه حقوق نیرو‌ها را پرداخت نکرده باشد. گام بعدی که برای جلوگیری از پرداخت نکردن حقوق توسط پیمانکار‌ها انجام می‌شود این است که پیمانکار‌هایی که در انجام تعهد خود کوتاهی کنند به لیست سیاه ما می‌روند و در مناقصات بعدی دیگر اجازه شرکت ندارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن