استان

فعالیت مدارس مناطق زلزله زده از شنبه آینده

به گزارش شورا‌آنلاین، مجتبی نیک کردار  اظهار داشت: پس از زلزله ۳.۷ ریشتری یکشنبه شب گذشته، ستاد بحران استان تشکیل شد و تیم های امدادی به مناطق زلزله زده اعزام شدند. در ۴۸ ساعت اولیه کار امداد و نجات انجام و ۸ هزار مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند. 

وی ادامه داد: تا صبح امروز بالگردهای هوانیروز ۶۰۰ سورتی پرداز انجام داده و بخشی از مجروحان را به کرمانشاه و سایر شهرها منتقل کردند. 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: پس از انتقال مجروحان، کار امداد به بازماندگان با توزیع پتو،چادر و اقلام زیستی آغاز شد. با گذشت ۵ روز از وقوع زلزله شرایط زلزله زدگان پایدار شده و تاکنون ۵۵ هزار تخته چادر و ۲۰۰ هزار پتو در میان مردم زلزله زده توزیع شده است. 

نیک کردار با اشاره به وصل دوباه انشعابات آب، برق و گاز در مناطق زلزله زده گفت: در حال حاضر برق تمامی مناطق زلزله زده وصل شده است. به جز چند روستا آب تمام مناطق زلزله زده وصل و مردم از آب شهری استفاده می کنند. در مورد گاز هم در شبکه انتقال گاز تریق شده و پس ار بررسی کارشناسان اداره گاز از خانه ها و اطمینان از شکسته نبودن لوله ها،وصل می شود. 

وی در مورد فعالیت ادارات و مدارس مناطق زلزله زده گفت: ادارات با دستور استاندار از امروز فعالیت خود را در ساختمان های باقی مانده، چادر یا کانکس انجام می دهند. مدارس مناطق زلزله زده از ابتدای هفته آینده فعالیت خود را آغاز می کنند. 

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در مورد آغاز بازسازی مناطق زلزله زده، با بیان اینکه دولت با اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان وام و ۲۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض موافقت کرده است،تاکید کرد: از امروز کار آوار برداری برای ساخت مسکن های جدید در شهر سرپل ذهاب آغاز می شود. 

نیک کردار از آغاز شناسایی خانه های تخریبی و تعمیری خبر داد و افزود: با علامت هایی که با رنگ قرمز و آبی روی خانه ها گذاشته می شود، مردم می توانند در خانه های تعمیری که با رنگ آبی مشخص شده است، ساکن شوند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن