اجتماعی و فرهنگی

قیمت طلا به پایین ترین رقم در ۲ هفته گذشته رسید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  به نقل از رویترز، تقویت دلار و فروش طلا در آستانه سال نوی چینی موجب شد تا قیمت فلز زرد امروز به رکوردی جدید به عنوان پایین ترین رقم ۲۲ هفته گذشته دست یابد و در مسیر ثبت اولین هفته کاهشی از اواخر ماه دسامبر به این طرف قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد کاهش به ۱۱۸۲ دلار و ۸۷۷ سنت رسید که پایین ترین رقم از ۱۱ ژانویه تاکنون بوده است. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۸۳ دلار رسید.
 رونالد لئونگ، فعال بازار طلا گفت: «مجموعه ای از عوامل از جمله تقویت دلار و کاهش حجم معاملات در آستانه سال نوی چینی در افت قیمت ها موثر بوده است.»
 تعطیلات یک هفته ای در اکثر کشورهای آسیایی احتمالا موجب خواهد شد تا بازارها کم رونق باقی بمانند.
 ارزش دلار آمریکا روز جمعه افزایش یافت و به دلیل خوش بینی نسبت به چشم انداز اقتصادی آمریکا و میزان سوددهی شرکت ها، از پایین ترین رقم ۷ هفته اخیر بالاتر رفت، هرچند که سیاست های حمایت گرایانه دونالد ترامپ موجب افزایش عدم قطعیت شده و این به نفع بازار طلا بوده است.
شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز ۰.۱ درصد افزایش داشت و به ۱۰۰.۵۰۰۰ رسید. دیروز این رقم به ۹۹.۷۹۳ رسید که پایین ترین رقم در ۷ هفته گذشته بود.
 ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «ما احتمال می دهیم که رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ تقویت شده باشد و این قبل از آنکه ترامپ با سورپرایزی دیگر بازار را نجات دهد، موجب تقویت دلار و وارد آمدن فشار بیشتر بر طلا می شود.» آمارهای میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا اواخر امروز منتشر خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن