اجتماعی و فرهنگی

کاهش محسوس دما و بارندگی نیمه شمالی کشور را در بر می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در روزهای جمعه و شنبه شاهد ابرناکی، بارش برف، باران و وزش باد در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی کشور، دامنه‌های البرز، سواحل خزر و شمال‌شرق خواهیم بود.

وی ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی در روز یکشنبه ضعیف خواهد شد اما بارش‌های پراکنده در شمال‌شرق، سواحل خزر، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس ادامه می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان  هواشناسی کشور با بیان اینکه نفوذ زمانه پرفشار  کاهش دما از یکشنبه به شمال‌غرب و سواحل شمالی کشور می‌رسد، عنوان کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال‌غرب، سواحل شمال، مرکز و غرب کشور دما به صورت محسوسی کاهش می‌یابد و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز این کاهش دما در شرق و شمال‌شرق کشور به وقوع می‌پیوندد؛ سرمای هوا تا پایان هفته در مناطق ذکر شده باقی خواهد ماند.

وظیفه تصریح کرد: طی سه روز آینده در شرق کرمان، بخشهایی از سیستان، خراسان جنوبی و یزد باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

وی افزود: همچنین امروز به سبب وزش بادهای جنوب‌شرقی پاره‌ای از نقاط استان خوزستان با پدیده گرد و خاک مواجه می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار هواشناسی کشور عنوان کرد: امروز وزش باد نسبتاً شدید در مناطق غربی، مرکزی و جنوبی کشور ایجاد می‌شود و خلیج‌فارس نیز در طی ساعت‌های آینده مواج خواهد بود.

وظیفه، ارومیه با چهار درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۲ درجه بالای صفر را گرمترین مناطق کشور دانست و گفت: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به پنج  درجه بالای صفر خواهد رسید و صبح فردا مردم تهران دمای صفر درجه را تجربه می‌کنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن