اجتماعی و فرهنگی

چمران:روحیه استکبار ستیزی خاصیت جنبش دانشجویی است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از روابط عمومی مرکز علمی کاربردی شهرسازی، نوسازی و بهسازی شهرداری تهران روز گذشته و همزمان با روز ۱۶ آذر، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، مسئولان شهری و جمعی از اساتید و دانشجویان در مرکز برگزار  شد.

مراسم با قرائت قرآن و پخش سرود ملی آغاز شده و در ادامه میلاد امینی، رییس مرکز، ضمن تبریک گرامیداشت ایام ماه ربیع الاول، هفته بسیج و روز دانشجو، مقدم مهمانان محترم برنامه را گرامی داشتند. ایشان استکبار ستیزی را علت محدثه جریان های دانشجویی در ایران دانسته و ادامه آن را در دوران پس از پیروزی انقلاب تبیین نمودند.

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدا و شهدای دانشجو با بیان اینکه شهدای دانشجو برای مقابله با استکبار جهانی در این روز به شهادت رسیدند, گفت:جنبش دانشجویی اصولا بعد از ۲۸ مرداد یک جنبش ضد استکباری, ضد آمریکایی و ضد رژیم شاهنشاهی بود.

وی افزود: روحیه استکبار ستیزی خاصیت جنبش دانشجویی بوده که این روحیه نیز هم اکنون ادامه دارد و تا زمانی که روحیه استکبارستیزی زنده باشد این جنبش زنده است و ادامه دارد.

چمران در ادامه گفت: دشمنی های آمریکا با ملت ایران از ۲۸ مرداد آغاز شده و در تمام دوران حکومت پهلوی ادامه داشت.علی رغم این همه توطه ها و دشمنی ها انقلاب باشکوه اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) پیروز شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نباید سرنخ دشمنی با آمریکا از ۲۸ مرداد را فراموش کرد و جنبش دانشجویی در این مسیر جلو می رود و این جنبش نباید توسط دیگران دچار گمراهی شود.

چمران با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی فضای دیگری در دانشگاه به وجود آمد و سبب شد که در مقابل رژیم صدام بایستیم و پیروز شویم.افزود: این روند انقلاب اسلامی را حزب الله در لبنان و حماس در فلسطین ادامه دادند و به پیروزی رسیدند. این راه پیروزی سبب شده که آمریکا به هراس بیفتد زیرا مشاهده می کند سنگرهایش در حال ریزش است.

به گزارش روابط عمومی مرکز،‌ در این مراسم از دانشجویان فعال این مرکز در فعالیت‌های دانشجویی تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا