اجتماعی و فرهنگی

پلیس مقابل مردم نیست/ برخورد سلبی آخرین راه برخورد با بی حجابی است

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در حاشیه آئین اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی در بین خبرنگاران اظهار داشت: امروز آئین اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی و ان‌شاءالله این جشنواره در طی ماه‌های آینده توسط معاونت‌های اجتماعی استان‌ها در تمام استان‌های کشور برپا می‌شود. 

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان این مطلب که جنس حجاب، تشویق، تسهیل و تکریم است، اعلام کرد: اساساً در این حوزه اقدامات، ایجابی و آموزشی است و اقدامات سلبی در خط آخر و آخرین درمان است. 

وی گفت: همه اذعان داریم که قوام و بقای جامعه به رعایت هنجارها و هنجاربندی اعضای آن است و باید یک فشار هنجاری در مقابل ناهنجاری‌هایی که در جامعه وجود دارد ایجاد شود. 

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به این مطلب که حجاب مبتنی بر قانون جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: آن چیزی که برعهده نیروی انتظامی گذاشته شده در خصوص وضعیت حجاب، بخشی از آن ایجابی و فرهنگی و بخشی دیگر سلبی است و تا جایی که برعهده ماست، ما آن را انجام داده و می‌دهیم. 

وی تأکید کرد:‌احیا و ترویج این فرهنگ توسط یک دستگاه انجام نمی‌شود و باید از دستگاه‌های دیگر که شرکای ما محسوب می‌شوند و عهده‌دار این وظیفه هستند نیز این قضیه را مطالبه کرد. 

وی اظهار داشت: ما برای تک تک پرسنل پلیس امنیت اخلاقی و سایر مأموران نیروی انتظامی برنامه مرور ارتقاء دانش، سواد رسانه‌ای و مواجهه با مردم را برگزار می‌کنیم. 

سردار منتظرالمهدی با تأکید بر این مطلب که پلیس را نباید در مقابل مردم قرار داد و اینکه یکی از وظایف پلیس حفظ ارزش‌های نظام است، اعلام کرد: آخرین خط درمان، اقدامات سلبی است و تلاش می‌کنیم مسائل اجتماعی را به مسائل قضایی و سلبی تبدیل نکنیم. 

وی در خصوص تبلیغات برخی شبکه‌های اجتماعی پیرامون چهارشنبه‌های سفید ـ بدون روسری ـ گفت: تاکنون ۵۰ درصد از عضوهای این شبکه‌ها کاسته شده و تبلیغات آنها نیز کمرنگ شده است؛ پلیس فتا بر روی چنین مسائلی کار می‌کند و سازوکار خود را دارد که چگونه و چه موقع اقدام کند.

وی در خصوص لباس‌های موجود در بازار و نامناسب بودن آنها گفت: حوزه اماکن در این زمینه نظارت دارد، اما باید گفت زور پلیس به تنهایی نمی‌چربد و باید سایر دستگاه‌ها نیز به کمک پلیس بیایند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن