مدیریت شهری

بازگشت اتوبوس های دو طبقه به تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  رفیعی افزود:درحال حاضر نخستین اتوبوس دو طبقه مخصوص این تورها توسط بخش خصوصی از کشور سوئد خریداری شده و مراحل ترخیص آن در گمرک درحال انجام است. همچنین با کارخانجات خودروسازی داخل کشور نیز رایزنی‌هایی شده است تا پایان سال، شش دستگاه اتوبوس مشابه بسازند تا در مسیری که برای این تورها مشخص شده، بکار گرفته شوند.

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اظهار کرد: مسیر تورهای دائمی شهر تهران مشخص شده و قرار است توسط نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری، معاونت حمل و نقل و ترافیک، استانداری، پلیس راهور و نیروی انتظامی بازدید شود تا شرایط آن، محل توقف و ایستگاه‌های اتوبوس و پارکینگ‌های آن نیز جانمایی و تعیین شود.

او درباره‌ی زمان به جریان افتادن این تورها و به حرکت درآمدن اتوبوس‌های آن در خیابان‌های تهران، اظهار کرد: هر زمان که دستگاه‌های دخیل به اجماع نظر رسیدند، آمادگی راه‌اندازی تورهای دائمی تهران را داریم. هرچند هم‌اکنون دو دستگاه اتوبوس ۳۰۲ قدیمی بازسازی شده درحال اجرای این تورها در تهران هستند.

معاون گردشگری تهران اضافه کرد: به محض مصوب شدن این طرح برای تهران، جزییات دیگری چون ایستگاه محل توقف اتوبوس‌ها و هزینه بلیت آن مشخص خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا