مدیریت شهری

خبر خوش مترو برای تهرانی‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  هابیل درویش در مراسم افتتاح ایستگاه عبدل‌آباد با بیان اینکه بزودی بزرگترین پروژه ریلی در کشور و حتی خاورمیانه به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: در تمام دنیا عرف بهره‌برداری از خط مترو، ۳ الی ۵ کیلومتر است اما بزودی ۲۰ کیلومتر مترو به صورت یک جا مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی ۲۰ کیلومتر مترو، ۲۰۰۰ میلیارد هزینه دربر داشت، گفت: دولت تنها ۱۱۰ میلیارد تومان به ما داد که ما هم به عنوان عوارض لوازم و تجهیزاتی که در بندرعباس مانده بود، ۲۰۰ میلیارد تومان آن را به دولت پس دادیم.

مدیرعامل متروی تهران و حومه با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده خط ۶ و ۷ متروی تهران به طول ۷۰ کیلومتر تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان برای بهره‌برداری از این دو خط مترو اعتبار لازم است و امیدواریم دولت از هر طریق ممکن همچون فاینانس و… به مترو کمک بکند تا این پروژه بزرگ به بهره‌برداری برسد.

 

درویش در پایان افزود: بزرگترین پروژه ریلی در خط ۳ به طول ۲۰ کیلومتر با هدف کاهش فاصله جنوب و شمال تهران در آینده‌ای نزدیک مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن