اجتماعی و فرهنگی

بهره برداری از کتابخانه باغ نگارستان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  یاسر جعفری  اظهار کرد: مو ضوع مرمت کتابخانه باغ نگارستان به دیدار شهردار تهران با مسئولان دانشگاه تهران باز می گردد که در این دیدار مسئولان دانشگاه تهران که مالکیت باغ نگارستان را در اختیار دارند از شهرداری تقاضا کردند نسبت به بازسازی کتابخانه پروین اعتصامی که ساختمان آن در حال تخریب بود دانشگاه را یاری کنند تا بدین ترتیب این ساختمان غیر قابل استفاده باز سازی شود.

جعفری افزود: بدین ترتیب از ۱۸ ماه پیش کار بازسازی ومرمت این کتابخانه که با مساحت هزار و ۸۰۰ متر مربع در ضلع شمال شرقی باغ نگارستان قرار داشت در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گرفت.


مدیر طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به این که مقرر شد فضای کتابخانه تجهیز و  فضای نگارخانه ای و نمایشگاهی شود در این باره گفت: نحوه باز سازی کتابخانه باغ نگارستان تحت نظر شورای تخصصی سازمان زیباسازی هدایت و راهبری شد و استحکام بخشی فضا ها در نخستین گام اجرا شد.


وی در ادامه اعلام کرد: با توجه به اینکه در بازسازی بنای کتابخانه پروین اعتصامی تبدیل کتابخانه به فضای مناسب برگزاری مناسبت های فرهنگی مد نظر بود در ادامه این وضعیت، اقدامات اساسی در خصوص نما، مناسب سازی نما و نصب آسانسور در همه طبقات به اجرا در آمد.


مدیر طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران همچنین از انجام نور پردازی ، کاشی کاری ، مرمت درهای چوبی و ایجاد هماهنگی فضایی برای حفظ اصالت بنا خبر داد.


جعفری افزود: در حال حاضر با اقدامات شهرداری تهران کتابخانه باغ نگارستان مجهز به یک سالن بزرگ جهت برگزاری نگارخانه و نمایشگاه شده و این در حالی است که این بنا به پیشرفته ترین سیستم های تجهیزات تاسیساتی مجهزشده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن