اجتماعی و فرهنگی

۲۵ هزار نیروی انتظامی در مراسم سالگرد ارتحال امام

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور امروز در مراسم افتتاح قرارگاه انتظامی روح‌الله در کلانتری ۱۷۱ شهید مصطفی خمینی عوارضی تهران – قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه حضرت روح‌الله به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)‌ هر ساله در این مکان راه‌اندازی می‌شود و اقدامات اولیه از هفته‌های گذشته در فرماندهی تهران بزرگ و استان‌های مربوطه شروع شده است.

وی ادامه داد: این قرارگاه دارای ۶ قرارگاه فرعی آگاهی، راهور، امنیت و مجموعه‌های دیگری است که از روزهای گذشته کار را شروع کرده است و از فردا به صورت ویژه تا ۱۶ خردادماه کار خود را شروع کرده و ادامه می‌دهد.

سردار اشتری افزود: پیش‌بینی برای حضور زائران انجام شده و هماهنگی با استان‌ها و شهرهایی که زائرین از آنجا به مراسم می‌آیند صورت گرفته است و همکاران ما در پلیس راهور زائرین را همراهی و توجیه می‌‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور اضافه کرد:‌ زائرین و رؤسای کاروان‌ها همکاری لازم را در مسیر و مقصد با همکاران ما خواهند داشت.

وی با بیان اینکه حدود ۲۵ هزار نفر از همکاران نیروی انتظامی در اجرای این مأموریت مشغول خدمت‌رسانی هستند، گفت: تأمین امنیت میهمانان خارجی از بدو ورود تا پایان مراسم توسط دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و سپاه پاسداران انجام می‌شود و محل اسکان و پذیرایی آنها مشخص شده است.

سردار اشتری تصریح کرد: طبق برآوردی که شده است حدود ۲۰ هزار اتوبوس و بیش از ۷ هزار خودروی سواری به سمت حرم مطهر امام خمینی می‌آیند و برآورد ما این است که بیش از یک میلیون زائر در این مراسم حضور پیدا کنند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در خصوص پیشگیری از سرقت در مراسم ارتحال حضرت امام یادآور شد: پلیس آگاهی آمادگی برخورد با کسانی که سرقتی انجام می‌دهند را دارد و اطلاع‌رسانی، زدن بنر و توجیه زائرین در این خصوص بسیار مؤثر است.

وی بیان داشت: اتفاقاتی که در سال‌های گذشته در این مراسم شده نسبت به تراکم جمعیت خیلی ناچیز بوده است.

سردار اشتری در خصوص تمهیدات ترافیکی مراسم سالگرد ارتحال امام گفت: در پلیس راهور سعی شده است مسیرهای اصلی تردد وجود داشته باشد و مردم به راحتی بتوانند به سفر بروند و ممکن است در ساعاتی مشخص مسیرهایی را اصلی به فرعی کنیم که این کم است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: در تمام مسیرهای منتهی به حرم مطهر امام محدودیت خاصی که رانندگان با مشکل روبه‌رو بشوند نخواهیم داشت و این فقط در ساعات مشخص است.

وی گفت: به زائرانی که به صورت پیاده به سمت حرم مطهر می‌آیند از سوی همکاران توصیه‌هایی شده و پلیس‌های راه در مسیر به آنها اعلام کرده‌اند و امیدواریم رانندگان نیز مراعات حال زائرین پیاده را داشته باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا