اجتماعی و فرهنگی

طوفان مدارس سیستان را تعطیل کرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین افزایش میزان گرد و غبار در منطقه سیستان که در ۲۴ ساعت گذشته از مرز ۳ هزار و ۲۵۸ میکروگرم نیز گذشت موجب شد تا در سیستان وضعیت بحرانی اعلام شود.

گفتنی است با وجود اینکه حد میزان استاندارد گردوغبار ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب تعیین شده است این رقم در سیستان با گذشتن از مرز سه هزار و ۲۵۸ میکرو گرم به بیش از ۲۰ برابر حد استاندارد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر سرعت طوفان امروز در سیستان از مرز ۸۰ کیلومتر نیز گذشت و بسیاری از ادارات زابل و شهرستان نیمروز به دلیل شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار به حالت نیمه تعطیل درآمد.

شهروندان سیستانی از منزل خارج نشوند

فرماندار ویژه شهرستان زابل در این راستا به شهروندان توصیه کرد تا تنها در صورت نیاز از منازل خارج نشوند و از ماسک‌های تنفسی برای تردد در فضای باز استفاده کنند.

هوشنگ ناظری در گفتگو با مهر بیان داشت: در حال حاضر شعاع دید در منطقه به کمتر از ۳۰۰ متر کاهش یافته است و تردد وسایط نقلیه با کندی انجام می شود.

وی همچنین در خصوص تعطیلی ادارات نیز افزود: به منظور حفظ سلامت کارکنان ادارات به افرادی که دارای بیماری تنفسی و یا قلبی بوده مرخصی داده شده و در راستای جلوگیری از سرگردانی مردم و یا اخلال در امور اداری ارباب رجوع دستگاه های دولتی به فعالیت خود ادامه می دهند.

طوفان ادامه دارد

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان هم در گفتگو با مهر اظهار داشت: وزش باد شدید و گرد و غبار همچنان تا فردا ادامه دارد.

مصدق گودرزی‌فر بیان داشت: نواحی مرکزی و شرقی استان نیز متاثر از این پدیده غبار آلود و همراه با وزش باد خواهد بود.

وی برای نواحی جنوبی  و مرکزی استان نیز رشد ابر، رگبار پراکنده و بارش های پراکنده به همراه رعد و برق و تندباد پیش‌بینی کرد و افزود: ساکنان نیمه شمالی استان علاوه بر تداوم طوفان شاهد کاهش محسوس دما هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا