شورای شهر

ناامنی های تهران تا کی باید ادامه داشته باشد؟!/شهرداری تعمدا اجازه نظارت نمی دهد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین بازهم حادثه در شهر تهران و این بار نوبت آتش سوزی و ترکیدگی لوله گاز در خیابان شهران تهران بود.پس از این اتفاق خبرهای ضد و نقیضی در خصوص جزییاتش منتشر می شود و همه همدیگر را مقصر می دانند و توپ را در زمین یکدیگر می اندازند.

 

رحمت الله حافظی عضو شورای شهر تهران در خصوص جزییات این اتفاق گفت:هنوز گزارش کارشناسی در اختیار اعضای شورا قرار نگرفته است و ما هم در حد همین شایعات خبر داریم. البته به نظر من در همچین فضایی نمی شود درست قضاوت کرد. بعضی ها می گویند حفاری تونل باعث این ترکیدگی  و انفجار شده است. بعضی دیگر معتقد هستند دستگاه حفاری در آنجا گیر کرده است و باعث ترکیدگی لوله شده است و آخرین چیزی که من شنیده ام این است که شکستگی لوله های آب باعث شده است تا این اتفاق بیفتد!

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه چه ارگانی باید پیگیر علت حادثه را شود، گفت:به نظر من دادستانی تهران بیشترین صلاحیت را برای پیگیری این اتفاق دارد. چراکه دادستانی به دور از هرگونه مسئله و ابهامی نظرش را می گوید.

 

وی ادامه داد:من فقط خدا را شکر می کنم که این حادثه در ساعتی اتفاق افتاده است که تردد کمی در خیابان ها بوده است. اگر این اتفاق در ساعاتی دیگر از شبانه روز افتاده بود معلوم نبود چه بر سر شهر تهران و شهروندان می آمد.

 

رحمت ا… حافظی در خصوص اینکه در این اتفاق مدیریت بحران خوب عمل کرده است یا خیر گفت:ستاد مدیریت بحران نه در تهران بلکه در کل کشور واقعا در اینگونه اتفاقات عملکرد خوبی ندارد. چرا که همه به صورت پراکنده کار خودشان را انجام می دهند و این بزرگترین نقطه ضعف ستاد مدیریت بحران است.

 

وی ادامه داد:همه عادت  کرده اند پشت میز بنشینند و کار خودشان را انجام دهند اما تا اینگونه اتفاقات می افتد و به مرحله اجرا که می رسد هیچ کس نمی داند باید چه موضوعی را پیگیری کند و این آسیبی است که باید آن را برطرف کنیم.

 

حافظی در خصوص بالا رفتن آمار اتفاقات شهری تهران گفت:واقعا همین طور است آمار اتفاقات زیاد شده است. ما هم به همین دلیل تهران را شهر بی دفاع می نامیم. چون مدیریت یکپارچه نیست و پروژه ها طی ۲۰ سال گذشته بدون هیچ گونه زیر ساختی انجام شده است و نتیجه اش می شود همین اتفاقات که یا باید شاهد غرق شدن کودک ۵ ساله در آبنمای پارک باشیم یا ترکیدگی لوله گاز و انفجار و واقعا نمی دانم تا کی باید شاهد این نا امنی های حوزه شهری در تهران باشیم.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه شورای شهر تهران به عنوان یک نهاد نظارتی و شهرداری به عنوان یک نهاد اجرایی چقدر در وقوع اینگونه اتفاقات سهم دارند گفت:من با جدیت و صراحت کامل و پس از سه سال عضویت در شورای شهر می توانم بگویم که شهرداری تعمدا ابزار نظارتی را در اختیار شورا قرار نمی دهد! این موضوع مربوط به ۱۰ الی ۱۵ سال گذشته است که خدمت شما عرض می کنم و شهرداری هیچ وقت نخواسته که شورا بر کارش نظارت داشته باشد و من هم این افراد را مقصر می دانم و باید جوابگوی خدا باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن