شورای شهر

طلایی: استقلال ملت در گرو فرهنگ و امنیت فرهنگی کشور است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مرتضی طلایی در جشنواره اشک و لبخند گرامیداشت ۲۲ شهید روستای نیاک ، با اشاره به اینکه چند رویداد بزرگ تاریخ اسلام در امتداد هم قرار دارد که پنجمین آن وقوع انقلاب اسلامی بود، افزود: در شرایطی که هیچ امیدی برای فراهم شدن یک حکومت دینی وجود نداشت خداوند به این ملت توفیق ایجاد انقلاب اسلامی را عنایت کرد.

 

وی با بیان اینکه این ملت توانست پنجمین حادثه تاریخ بزرگ اسلام یعنی آنچه را که حضرت رسول(ع)، امام علی و سیدالشهدا(ع) در نظر داشتند را پیاده کند، گفت: خداوند آنچه را که فلسفه غیبت و حکومت اسلامی است به این ملت عنایت کرد و مقدمات تشکیل حکومت جهانی و حاکمیت مکتب اهل بیت در این برهه از تاریخ فراهم شد.

 

طلایی با اعلام اینکه این درک از جایگاه برای انقلاب می‌تواند ما را در برابر فراز و نشیب‌ها، کمبودها و نابسامانی‌ها و آنچه موجب رنجش از مسئولان است بیمه کند، یادآور شد: این درک می‌تواند فاصله‌ای بین ما و آرمان‌ها ایحاد نکند و این باور نسبت به انقلاب جای تقدیر دارد.

 

وی با اشاره به اینکه ساحت انقلاب نباید در عملکرد مسئولان خلاصه شود، افزود: ماهیت انقلاب، انقلاب الهی ، دینی و ارزشی است، به همین دلیل است با وقوع انقلاب اسلامی شاهد هجمه بی‌امان دشمنان انقلاب هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن سی و چند سال است برای مکدر کردن چهره انقلاب تلاش می‌کنند، عنوان کرد: گروه‌های که به نام اسلام جنایت می‌کنند دست پروده‌های نظام سلطه هستند، به همین دلیل چهره وارونه از اسلام را به بشریت نشان می‌دهند.

 

طلایی با تاکید بر اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی جریان مقاومت به دست نیروهای مسلمان و به دست نیروهایی که خود را بسیج کرده‌اند افتاده است، افزود: این جریان‌ها در مقابل نظام سلطه به تاسی از شهدای ما و راه و شیوه آنان در دوران دفاع مقدس از خود جریانی به یادگار گذاشتند که امروز با آن در مقابل نظام سلطه ایستاده‌اند.

 

وی با بیان اینکه امروز در سوریه اهل تسنن در کنار شیعه‌ها از غرض‌ورزی‌های سلفی‌ها و داعشی‌ها در حریم ائمه دفاع می‌کنند، عنوان کرد: اینها جزیی از دستاوردهای نظام اسلامی است که در مقابل هجمه سلطه شاهد آن هستیم.

 

این مسئول گفت: امروز باید با شهدا تجدیدمیثاق کنیم و بدانیم که اگر امروز شهدا در قید حیات مادی بودند وظیفه خود را چه می‌دانستند.

 

وی یادآور شد: شک نداریم که شهدا با شناخت و معرفت راه خود را انتخاب کردند و بصیرت را که به معنای عمل به هنگام براساس نیاز جامعه و عمل به تکلیف است برای ما به یادگار گذاشتند.

 

طلایی با تاکید بر اینکه آمده‌ایم تا نسبت خود را با شهدا بسنجیم، افزود: باید بدانیم برای پاسداری از خون شهدا، آرمان‌ها و اهداف شهدا و امام شهیدان چه وظیفه‌ای داریم.

 

طلایی با بیان اینکه نیروهایی که انقلاب را باور دارند و آن را با پوست و گوشت و خون خود قبول دارند باید برای بستر سازی تشکیل حکومت جهانی اسلام به تکلیف خود عمل کنند، افزود: امروز به برکت خون شهدا در حوزه دفاعی به حدی از توان دست پیدا کرده‌ایم که هر دشمنی از هوا و دریا کوچک ترین تعرضی به کشور ما داشته باشد رزمندگان ما آن ها را از کرده خود پشیمان خواهند کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه استقلال ملت فقط در گرو استقلال سیاسی و اقتصادی نیست، تصریح کرد: استقلال ملت در گرو فرهنگ و امنیت فرهنگی کشور است.

 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: هدف نظام سلطه، به زانودر آوردن نظام اسلامی است که بر مبنای آرمان‌های اصیل شکل گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا