اجتماعی و فرهنگی

لزوم توجه به سلامت کار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین خسرو صادق نیت گفت: سلامت محیط کار یکی از مسایل بسیار مهم است که در حال حاضر کشورهای پیشرفته دنیا سرمایه‌گذاری ویژه ای در مورد آن انجام داده اند و ما نیز باید در همین راستا گام برداریم.

صادق نیت در این مورد با اشاره به مراسم روز ایمنی و سلامت کار که هفته گذشته برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه یکی از موانع مهم سلامت محیط کار در تمامی سطوح کارگری تا مدیریتی، بحث های مربوط به استرس است، محوریت روز جهانی ایمنی و سلامت کار امسال نیز بر همین موضوع متمرکز بود.

وی با اشاره به شیوع و پرعارضه بودن اضطراب و استرس در محیط کار خاطرنشان کرد: خوشبختانه بسیاری از عوامل ایجاد کننده این موضوع قابل کنترل هستند و می توان با شناسایی عوامل ایجاد کننده و در مرحله بعد اقدام برای مدیریت آن، استرس در محیط های کاری و عوارض جسمی و روانی آن را تا حد زیادی کاهش داد.

صادق نیت، بسترهای مناسب برای تامین سلامت محیط کار در کشور را فراهم دانست و گفت: همکاری های بین سازمانی، وجود قوانین لازم و مناسب برای اجرا و در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص و مجرب سه عامل اصلی تامین سلامت محیط کار هستند و خوشبختانه هر سه مولفه تا حدود زیادی برای ما در کشور فراهم شده است.

رییس مرکز سلامت محیط و کار عنوان کرد: نیروهای مجرب و آموزش دیده بهداشت محیط و همچنین متخصصان طب کار می توانند در همکاری با سازمان ها و ارگان های مختلف، سلامت محیط‌های کار در کشور را تا حد زیادی تامین کنند و همکاری‌های مناسبی هم بین ارگان‌های ذیربط مثل وزارت بهداشت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه وجود دارد که در آینده بیشتر نیز خواهد شد.

بنابراعلام وب‌دا، صادق نیت در پایان گفت: در حوزه قانون گذاری نیز باید گفت قوانین خوبی در زمینه سلامت شغلی در کشور وجود دارد و از این نظر مشکل چندانی نداریم؛ آنچه باید بیش از همه مورد توجه قرار گیرد اجرای قوانین در جهت ارتقای سلامت کار است و سیستم تشکیلاتی وزارت بهداشت در این زمینه همه تلاش خود را به کار گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن