اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

زاکانی: حضور به‌موقع آتش‌نشانان در حادثه بیمارستان گاندی نقشه دشمنان مبنی بر القای حس ناامنی و ناکارآمدی را نقش بر آب کرد

شهردار تهران با بیان اینکه خدمت به مردم برای ما افتخار است، گفت: در موضوع برف‌ اخیر مردم مثل گذشته اذیت نشدند که حاصل برنامه‌ریزی بلند مدت بود. به طوریکه طی روز برفی ۲۳ هزار نفر خدمات‌رسانی کردند تا شهروندان دچار مشکل نشوند.

به گزارش شوراآنلاین، آیین بهره‌برداری از دو ایستگاه آتش‌نشانی ۱۳۵ و ۱۳۸(بانوان آتش‌نشان) با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، قدرت اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۱۶ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در این مراسم ضمن عرض شهادت حضرت موسی بن جعفر(ع) گفت: ۴۵ سال افتخار، عظمت و بزرگی انقلاب را تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: امروز توفیق داریم ایستگاه ۱۳۵ که قابلیت پشتیبانی از سایر ایستگاه‌ها را دارد، افتتاح کنیم. این ایستگاه در کنار ایستگاه ۱۳۸ (اولین ایستگاه بانوان) ایجاد شد تا یک چرخه جدیدی از خدمت برای شهر تهران فراهم شود. در تهران ۱۳۸ ایستگاه، ۵۳۰۰ آتش نشان و ۶۰ هزار نیروی مردمی آموزش دیده و تلاشگر برای آموزش مردم و ایجاد خوداگاهی  داریم.

زاکانی با پرداختن به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مبنی بر آموزش ۹۰۰هزار نفر و هدف‌گذاری یک میلیون نفری برای سال آینده، گفت: موضوع مهم و اصلی در این حوزه پیشگیری است. علاوه بر این  دقت در کالبد شهر و ایجاد زمینه ایمنی در شهر موجب پیشگیری بیشتر می شود.

وی ادامه داد: به گفته سازمان آتش‌نشانی ۱۲۹ ساختمان ناایمن داشتیم که به ۷۵ ساختمان رسیده است و کمتر هم می‌شود، این نشان می‌دهد که در کنار آموزش، همکاری و همیاری، مساعدت و پیگیری امکان افزایش ضریب ایمنی در شهر تهران را افزایش می‌دهد.

وی با پرداختن به آتش سوزی بیمارستان گاندی تصریح کرد: حادثه بیمارستان گاندی یک مورد برای بیان عظمت عملکرد و حساسیت کار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بود. ضمن اینکه اطلاع از آتش توسط مردم و تماس با سامانه ۱۲۵ نشان داد که اگر ما در کنار مردم باشیم، مردم می‌توانند اولین هشدارها را بدهند. طبق گزارش بیمارستان گاندی، وقتی اولین گروه از ۱۵ گروه اعزامی به بیمارستان رسید، تازه از بیمارستان خبر حریق داده شد.

وی تاکید کرد: در ساختمان‌های با جداره‌های حساس در مقابل آتش حریق به سرعت گسترش پیدا می‌کند، که در این میان حضور و اطلاع مردم بسیار موثر است.

شهردار پایتخت افزود: هرچقدر سعی کنیم شهر ایمن شود، اما هستند عده ای که خاستگاه غیرانسانی دارند و علاقه دارند که با جان مردم بازی کنند و مردم را در معرض خطر قراردهند. به طوری که در حادثه بیمارستان گاندی همین افراد به دنبال شرایطی بودند که از آن سو استفاده کنند؛ رسانه های بیگانه بسیج شده بودند تا با ایجاد  حس عدم امنیت در دل مردم هراس ایجاد و ناکارآمدی را ترسیم کنند. اما حضور آتش‌نشانان باعث شد دشمنان ناکام شوند و نتوانند از این حادثه سواستفاده کنند.

زاکانی ادامه داد: دقتی که در انتقال ۹۵ بیمار شد و حمیتی که در نگهداری  بیماری که به دستگاه وصل بود و  قابلیت انتقال نداشت، صحنه های ایثار، غیرتمندی و توانمندی نیروها را ترسیم کرد. از کادر درمان بیمارستان گاندی، اورژانس تهران، استاندار تهران، وزیر کشور و اعضای شورای شهر بابت حضور در محل حادثه تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه نیاز داریم دائما ارتباط خودمان را با مردم و دستگاه ها تقویت کنیم، گفت: روز به روز آمادگی‌ها تقویت می‌شود در عین حال که عقب ماندگی‌های برجای مانده از گذشته هم باید جبران شود.

زاکانی با بیان اینکه کار بزرگی که در بیمارستان گاندی انجام شد نیاز به کار فرهنگی و تبلیغی مثل تولید فیلم دارد، تصریح کرد: امیدوار هستیم که در سازمان آتش نشانی گام به گام شاهد تقویت عنصر سازمانی، تجهیزات و تقویت ارتباط با مردم باشیم. امروز خوشحالیم که ۱۶ بانوی آتش‌نشان در یک عرصه عملیاتی در یک ایستگاه اختصاصی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و یک سری خدمات جدید آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری وظیفه و عظمت کارشان را در خدمت به مردم دیده اند، گفت: نمونه آن حریق بیمارستان گاندی و تلاش حداکثری برای برف‌روبی هرچه بهتر در شهر بود.

زاکانی تاکید کرد: در موضوع برف‌روبی مردم مثل گذشته اذیت نشدند که حاصل برنامه ریزی بلند مدت بود و حتی مانورهایی اجرا شد، به طوری که طی روز برفی ۲۳ هزار نفر خدمات رسانی کردند تا کسی آسیب نبیند و شهروندان دچار مشکل نشوند. آنچه در مواجهه با آتش، برف و سایر شرایط انجام می دهیم، برای ما افتخاری است که به مردم خدمت کنیم و معتقدیم هرکاری برای مردم انجام دهیم، باز هم کم است.

زاکانی در پایان خاطرنشان کرد: انشاءالله دست به دست هم در ۲۲بهمن سالروز پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم و بار دیگر به دشمنان نشان دهیم دشمنی با مردم، اسلام و ایران عزیز راه به جایی نمی‌برد. همانطور که در یازدهم اسفندماه همه با هم با حضور در پای صندوق های رای اسباب خیر و برکت و شور و نشاط را برای جامعه فراهم می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا