اجتماعی و فرهنگی

خدمات دهی گسترده اداره کل رفاه به پرسنل شهرداری تهران؛ از اعطای تسهیلات حمایتی بسته خرسند ساز و تشرف به مشهد مقدس تا ویزیت رایگان در درمانگاههای شهرسالم

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از اعطای تسهیلات حمایتی در قالب بسته خرسند ساز به کارکنان شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، محمد بنی حسن مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه یکی از اقدامات مهم این دوره از مدیریت شهری در راستای ارتقاء سطح رفاه کارکنان را رونمایی از بسته خرسند ساز عنوان کرد و گفت: این برنامه‌ رفاهی از آبان ماه سال جاری در قالب ۱۰ محور اصلی به انضمام مکمل های تسهیل ساز در شهرداری تهران درحال اجرا است.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از مهمترین بخشهای بسته خرسند ساز را حمایت از فرزندآوری و ازدواج در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مسئله افزایش جمعیت و فرزندآوری و راههای تسهیل آن عنوان کرد و اظهارداشت: پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی فوری و بدون نوبت فرزندآوری و ازدواج گام مهمی است که رضایت جامعه هدف را تاکنون به دنبال داشته است.

بنی حسن با بیان اینکه تسهیلات تشویقی فرزندآوری مشمول کارکنانی است که از آبان ماه امسال صاحب فرزند شده اند افزود: ۲۴۲ هدیه ویژه شهرداری تهران به نوزدان تازه متولد شده کارکنان اهدا شده و ۱۷۷ مورد از والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده اند نیز جهت دریافت تسهیلات کم بهره به بانک‌ معرفی شده اند.

وی تصریح کرد: حفظ پست سازمانی بانوان در زمان مرخصی زایمان، اعطای یک هفته مرخصی تشویقی به پدران، پوشش کامل خدمات بیمارستانی نوزاد و پرداخت صد درصد هزینه زایمان از دیگر خدماتی است که در قالب محور نوبهار اجرا می شود.

بنی حسن از دیگر سیاستهای تشویقی در راستای افزایش جمعیت در کشور را تخصیص تسهیلات حمایتی ازدواج به کارکنان ذکر کرد و اظهارداشت: پرداخت تسهیلات کم بهره بدون ضامن و معطلی، اعطای امتیاز استفاده از سفرهای زیارتی و سیاحتی خارج از سهمیه تورهای گردشگری به انتخاب زوجین، امکان بهره مندی از تالارهای پذیرایی شهرداری تهران با تخفیف ویژه و نیز تخصیص مرخصی تشویقی از جمله بخشهای محور همیار است که هم اکنون در راستای تشویق به امر ازدواج در شهرداری تهران درحال اجرا است.

وی در ادامه بهره مندی بانوان شاغل دارای فرزند خردسال و دبستانی از مزایای کاهش ساعت اداری را از جمله حمایتهای پیش بینی شده از بانوان در قالب محور مهدیار ذکر کرد و افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، بانوان دارای فرزند ۷ تا ۱۲ سال می توانند به ازای هر یک از فرزندان از نیم ساعت کسر ساعت کاری برخوردار شوند.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید دوباره، حمایت از بنیان خانواده و افزایش میل به فرزندآوری را از مهمترین سیاستهای اجرایی بسته خرسند ساز دانست و اظهارداشت: کاهش روزانه یک و نیم ساعت زمان فعالیت توام با پرداخت ماهانه مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان به ازای هریک از کودکان زیر شش سال به مادران شاغل در شهرداری تهران از دیگر حمایتهایی است که در راستای افزایش جمعیت و فرزندآوری و راههای تسهیل آن در شهرداری تهران اجرا می شود.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در ادامه از پرداخت هزینه کفن و دفن و اعطای بسته فرهنگی به کارکنان مشمول و افراد درجه یک آنان در قالب محور غمخوار خبر داد و اظهارداشت: این تسهیلات با افزایش سالانه ۱۰ درصد نسبت به مبلغ مصوب اجرا می‌شود و تاکنون ۱۵۲ نفر از کارکنان از مساعده ۳۰ میلیون تومانی فوری و بدون ضامن در این حوزه برخوردار شده اند.

بنی حسن بهره مندی کارکنان و خانواده آنان از تمامی اماکن آموزشی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی برج میلاد شهرداری تهران را از دیگر تسهیلات حمایتی در نظر گرفته شده در قالب محور گشت و گذار ذکر کرد کرد و گفت: ۱۲۶۳۵ نفر از خانواده بزرگ شهرداری تهران تاکنون از خدمات گردشگری برج میلاد تهران نظیر سینما، کاربازیا، سرزمین افسانه ها و بازدید از چهار طبقه برج برخوردار شده اند که با توجه به رضایتمندی جامعه هدف و فراهم سازی شرایط ثبت نام اولویتهای ۲۸ الی ۴۰ در روزهای آتی این تعداد تا پایان سال به بیش از ۲۱ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اعلام اولویتهای تشرف به مشهد مقدس افزود: با تلاش جهادی خادمین اداره کل رفاه تا امروز ۳۶۶۴ نفر از خانواده بزرگ شهرداری تهران در قالب ۱۷ کاروان به مشهد مقدس مشرف شده اند.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به بهره مندی ۳۵۹۹ نفر از خانواده بزرگ شهرداری تهران از تور یک روزه زیارتی قم و جمکران یادآور شد: ۱۳۷۳ خانواده نیز پس از ثبت نام در سامانه گردشگری میزکار کارکنان شهرداری تهران از خدمات رفاهی مجموعه تفریحی فشم برخوردار شده اند.

بنی حسن در ادامه خرید اقساطی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی کارکنان شهرداری تهران از فروشگاههای زنجیره ای اتکا را بیانگر استقبال بی نظیر از محور نو نوار عنوان کرد و گفت: خرید کالاهای بادوام از فروشگاه های منتخب شهروند نیز در حدود ۶۵ میلیارد تومان گزارش شده که با توجه به قرار گیری در روزهای پایانی سال و افزایش میزان تعویض لوازم منزل در این ایام، افزایش ۵۰ درصدی تا پایان سال دور از ذهن نیست.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، خرید اقلام سوپرمارکتی از فروشگاه اتکا را در حدود ۱۰۱ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این مبلغ در فروشگاههای زنجیره ای شهروند در حدود ۷/۵ میلیارد تومان گزارش شده است.

به گفته بنی حسن تخصیص تسهیلات و اعتبار خرید از فروشگاه‌های شهروند و اتکا جهت خرید اقلام مصرفی ضروری و مورد نیاز در راستای محور نونوار و نیز اعطای تسهیلات کم بهره با بازپرداخت حداکثر ۳۶ ماهه از محل رسوب حقوق و مزایای پرداختی با عنوان محور اعتبار از جمله حمایت‌های پیش بینی شده در راستای ارتقاء سطح رفاه اجتماعی کارکنان است.

وی در تشریح محور اعتبار افزود: ۴۵۷۵ فقره تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد نیز تاکنون بر اساس قرعه کشی صورت پذیرفته و به ترتیب اولویتهای اعلام شده به حساب کارکنان واریز شده است که البته درصورت عدم پرداخت به هنگام اقساط در سر رسید اعلام شده کارمزد تسهیلات مطابق نرخ مصوب بانکی محاسبه خواهد شد.

مدیر کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: ویزیت رایگان پزشک عمومی و متخصص در درمانگاههای شرکت شهرسالم و ارائه خدمات مشاوره روانشناختی و تغذیه موضوع مهم دیگری است که در بسته خرسند ساز پیش بینی شده و استقبال کارکنان را به دنبال داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا