اجتماعی و فرهنگی

ابراهیم باقی در مراسم گرامیداشت روز حسابدار: حسابداری و حسابرسی یک اقدام ارزش آفرین است

مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران ضمن تبریک روز حسابدار گفت: در هر سازمان و نهادی بررسی صورت های مالی ، عملکرد مالی و نهایتا حسابرسی یک سال مالی پایه و زیر بنای حیات آن سازمان خواهد بود و لذا باید گفت که حسابرسی و حسابداری یک اقدام ارزش آفرین برای هر سازمان و نهاد است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران مراسم گرامیداشت ۱۵ آذر روز حسابدار با حضور دکتر ابراهیم باقی مدیر کل امور مجامع و حسابرسی، دکتر سید امیر پوریا نسب از مدرسین سرشناس حوزه حسابداری، معاونین اداره کل و جمعی از حسابرسان مناطق، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران برگزار شد.

در این مراسم ابراهیم باقی ضمن تبریک این روز گفت: حسابرسی و حسابداری همواره یک اقدام حساس و مهم بوده در حالی که آنچنان که باید مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی افزود: روز ۱۵ آذر بهانه ای است که تا اقدام و عملکرد حسابرسان شهرداری تهران را ارج نهیم چرا که هر سازمان و نهادی بدون حسابرسی دقیق نمی تواند به حیات خود ادامه دهد، حسابرسی نقص ها و کاستی ها را نشان می دهد و برطرف کردن این نقص ها لازمه ادامه حیات هر سازمان است.

ابراهیم باقی ادامه داد: لذا باید گفت اقدام حسابرسان و نیز عملکرد اداره کل امور مجامع و حسابرسی یک اقدام ارزش آفرین است .

باقی در ادامه خاطر نشان ساخت: این زنجیره ارزش آفرینی در طی دوره فرایند مالی آغاز می شود ؛ مباحث مربوط به مجامع شرکت ها و شورای سالیانه سازمان ها، بررسی صورت های مالی، عملیات رتبه بندی مناطق، شرکت ها و سازمان ها در حوزه شاخص های انضباط مالی و در نهایت بررسی سال مالی یک منطقه، شرکت یا سازمان همه و همه در گروء اقدام حسابرسان و حسابداران است و لذا از این جهت می تواند گفت این اقدامات، اقدامات ارزش آفرین هستند.

باقی بار دیگر با تبریک روز حسابدار گفت: سعی و همیت ما بر این است که مسیر رشد و توسعه و بهبود را برای همه عزیزان فراهم آوریم و امیدواریم با اتحاد و هماهنگی در این مسیر ثابت قدم باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا