مدیریت شهری

‍ ‍ با حضور فروزنده؛ سند برنامه عملیاتی شهرداری منطقه۶ با شعار “اکنون قلب پایتخت منظم می تپد” رونمایی شد

سند برنامه عملیاتی شهرداری منطقه ۶ صبح روز شنبه ۱۱تیرماه ۱۴۰۱ با حضور لطف الله فروزنده معاون شهردار تهران، رنجبریان شهردار منطقه ۶ و جمعی از مدیران ارشد شهرداری و منطقه رونمایی شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی منطقه ۶ ؛ لطف الله فروزنده در آیین رونمایی از سند برنامه عملیاتی ضمن ارزشمند شمردن این سند گفت: برای دستیابی به سیاست های دوازده گانه تببین شده توسط شهردار محترم تهران، باید بر پایه‌یک برنامه دقیق و مشخص حرکت کنیم و امید است با اجرای این سند زمینه اعتلای شهرداری و رصد برنامه ها فراهم شود.

مهندسی معکوس؛ رویکردی مؤثر برای رسیدن به اهداف

لطف الله فروزنده معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه‌انسانی افزود: در تدوین برنامه های عملیاتی به منظور دستیابی صد درصدی به اهداف تدوین شده باید به موضوع مهندسی معکوس توجه ویژه کرد تا هیچ کدام از بخش های برنامه تدوین شده مغفول نماند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بالای منطقه ۶، پیشنهاد طراحی یک نظام تشویقی و انگیزشی برای منابع انسانی و اجرای پایلوت آن در منطقه ۶ را مطرح و در همین رابطه اظهار داشت: باتوجه به اینکه منابع انسانی، منبع استراتژیک برای سازمانها محسوب می شود، جزء مهم و لاینفک مباحث برنامه‌ریزی است و در تدوین برنامه های عملیاتی باید کوشش کرد پیوند لازم بین این سندها و پرسنل سازمان ایجاد شود اگر موفق به ایجاد این تعامل دو طرفه نشویم پیش برد کار سخت خواهد بود.

نبض رضایتمندی شهروندان در مناطق می تپد

در ادامه این جلسه رنجبریان با اشاره به اینکه منطقه در تامین رضایتمندی شهروندان تاثیرگذاری بیشتری نسبت به ستاد دارد عنوان کرد: ارایه خدمات مطلوب و شبانه روزی، رفع مشکلات شهری و محله ای، رسیدگی به موقع و پاسخگویی شفاف به مشکلات و مطالبات شهروندان و اجرای بهنگام طرح ها و پروژه های عمرانی از جمله شاخص های موثر در جلب رضایتمندی شهروندان است که همه به واسطه نواحی و منطقه میسر می گردد. فعالیت های صورت گرفته در منطقه ۶ به عنوان نیروهای قرارگرفته در صف، اهمیت زیادی در ارتقای رضایتمندی شهروندان دارد. لذا نگاه ویژه تر به منابع انسانی فعال و خلاق در برنامه ریزی های مدیریت شهری قلب پایتخت در اولویت است.

شهردار منطقه ۶ در ادامه این برنامه از تدوین نظام برنامه ریزی براساس ظرفیت درآمدی و امکان سنجی منابع منطقه ۶ خبر داد و مطرح کرد : در شش ماهه دوم سال شاهد تاثیر این برنامه و تغییرات مطلوب در وضعیت منطقه خواهیم بود .

گفتنی است در حاشیه این برنامه لیلا مینایی معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی منطقه ۶ به ارایه جزئیات سند برنامه عملیاتی پرداخت و مدیران حاضر در جلسه مشکلات مبتلا به و پیشنهادات خود را جهت افزایش انگیزه و بهره وری در پرسنل شاغل در منطقه را با معاون شهردار مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا