مدیریت شهری

معاون شهردار منطقه ۴ خبر داد: توزیع نهال رایگان در بوستان های شمال شرق پایتخت/ اسفندی سبز با کاشت نهال در منازل شهروندان منطقه ۴

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از توزیع نهال رایگان در پایگاه های مستقر در بوستان های سطح منطقه خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، “حمیدرضا فرخی” همزمان با هفته درختکاری با اعلام این خبر گفت: توزیع نهال های رایگان به شهروندان در پایگاه های مذکور به مناسبت هفته درختکاری از تاریخ ۹ الی ۱۵ اسفند ماه آغاز شده است و شهروندان می توانند نهال ها و درختان موردنیاز خود را از پایگاه های مذکور در بوستان های رسالت ، مجیدیه، صدف، سمیه، گلبرگ، معینی نژاد، نوفل لوشاتو، ساحل، پلیس و بوستان جنگلی لویزان تهیه کنند.

او اضافه کرد: در این طرح شهروندان علاوه بر دریافت نهال و بروشورهای آموزشی می توانند از کارشناسان حاضر در مراکز توزیع، مشاوره های گیاه پزشکی دریافت نمایند.

فرخی گفت: تا به امروز حدود ۵۵۰۰ اصله درختان مثمر نظیر آلو، سیب، گوجه سبز، گردو، گیلاس، آلبالو و … بین شهروندان توزیع و پیش بینی می شود حدود ۱۰۰۰۰ اصله تا پایان هفته منابع طبیعی توزیع شود.

او با اشاره به سایر اقدامات هفته درختکاری افزود: به منظور جلب مشارکت های مردمی بیش از ۲۵۰۰ اصله درخت و درختچه های غیر مثمر با مشارکت شهروندان در بوستان های محلی و جنگلی کاشته می شود.

فرخی در پایان گفت: در این راستا طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال رایگان در باغچه منازل شهروندان تا ۱۵ اسفند ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا