اجتماعی و فرهنگی

در شانزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج صورت گرفت: تصویب طــــــرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و طــــــرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ به تصویب این کمیسیون رسید.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در توضیح این مصوبه گفت: کلیات طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ در مردادماه ۹۸ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید و در تیرماه سال جاری، تأییدیه شورای اسلامی شهر تهران را گرفته بود.

وی افزود: پس از تأییدیه شورای اسلامی شهر، جهت بررسی نهایی و رفع نواقص، طرح مذکور توسط معاونت شهرسازی و معماری به کمیسیون ماده پنج ارجاع گردید و پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج، اصلاحات لازم صورت پذیرفته و در شانزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری مطرح و پس از توضیحات مشاور تهیه‌کننده طرح، با طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ موافقت و نقشه‌ها و ضوابط و مقررات اختصاصی آن به تصویب رسید.

اشراقی گفت: قرار شد شهرداری تهران برابر ضوابط طرح اقدام نموده و حداکثر ظرف مدت ۲ ماه دستورالعمل‌های اختصاصی طرح مذکور را  نیز ارائه کند.

وی افزود: هم‌چنین در این جلسه طرحی پیشنهادی با رویکرد الحاق محدوده‌هایی به بافت فرسوده شهر تهران مطرح و پس از توضیحات مشاور، با الحاق ۱۵۱۹ هکتار به بافت فرسوده شهر تهران، شامل ۱۰۲ هزار و ۸۱۳  قطعه موافقت شد.

اشراقی گفت: بنابراین طرح، مقرر شد، محدوده‌هایی که دارای ۳ شاخص ریزدانگی، ناپایداری و نفوذناپذیری هستند جهت اعمال سیاست‌های تشویقی مبنای اقدامات اجرایی شهرداری تهران قرار گیرد.

وی تأکید کرد: البته محدوده‌هایی که دارای ۲ شاخص ناپایداری و ریزدانگی بوده، باهدف ایجاد پیوستگی هر چه بیشتر به بافت فرسوده الحاق شده و بنا شد در صورت تأیید دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اقدامات اجرایی آن آغاز شود و در محدوده‌های تاریخی ازجمله: روستاها و محلات تاریخی ضوابط میراث فرهنگی نیز لحاظ شود.

اشراقی گفت: در ادامه این جلسه، طرح پردیس شماره ۲ دانشگاه علامه طباطبائی در محدوده‌ای به وسعت ۱۴ هکتار واقع در منطقه ۲۲ به تصویب رسید و قرار شد طرح و برنامه جامعی جهت تعیین تکلیف کلیه اراضی و اماکن پراکنده دانشگاه در سطح شهر تهران ارائه‌شده و طرح یکپارچه دانشگاه در محدوده منطقه ۲۲ نیز تهیه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا