اجتماعی و فرهنگی

کمیته صیانت از حریم شهر تهران تشکیل شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تشکیل کمیته صیانت از حریم با محوریت شهرداری تهران و دادستانی با حضور نمایندگان و رؤسای دستگاه‌های متولی واقع در حریم خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، با اشاره به اهمیت صیانت از اراضی واقع در حریم شهر تهران گفت: همواره شهرداری تهران در صیانت از حریم به عنوان یکی از دستگاه‌های متولی و پیشرو اقدامات ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده‌است تا ضمن حفظ ریه‌های تنفسی شهر از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در آن جلوگیری شود.

وی رونمایی از سامانه پایش حریم شهر تهران با هدف شفافیت در مدیریت حریم و تجمیع اطلاعات، رصد ساخت ‌و سازها توسط کوادکوپتر، همکاری سه جانبه بین شهرداری تهران، سازمان‌های مردم نهاد و استانداری تهران در پروژه پاکسازی حریم، رفع موانع حقیقی و حقوقی پیش پای مدیران مناطق دارای حریم، تعامل شهرداری تهران با فرمانداری‌ها را از جمله اقدامات و مصادیق صیانت از حریم شهر تهران در این دوره برشمرد.

گلپایگانی افزود: در سال‌های اخیر حریم شهر تهران به دلیل تعارضات مدیریتی و سرزمینی موجب دست‌اندازی‌های زیادی از سوی فرصت طلبان شده است، همچنین با توجه به حساسیت‌های موجود در اطراف کلان شهر تهران، این موضوع توجه ویژه‌ای را می‌طلبد، بدین منظور تشکیل کمیته صیانت از حریم در دستور کار قرار گرفت که در پاسخ به درخواست تشکیل این کمیته با محوریت شهرداری تهران و دادستانی، با دستور مقام قضایی این موضوع عملیاتی شد.

وی بیان کرد: اعضای این کمیته متشکل از دستگاه‌های متولی واقع در حریم شهر تهران از جمله فرماندران، فرماندهان انتظامی، نمایندگان جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی و … می‌باشد که اولین جلسه آن با حضور نمایندگان دستگاه‌های  واقع در حریم شهرستان اسلامشهر تشکیل و به دنبال آن متعاقباً جلساتی با نمایندگان دیگر شهرستان‌های واقع در حریم خواهیم داشت.

معاون شهردار تهران گفت: هدف از تشکیل این کمیته رفع تعارضات و تداخلات محدوده حریم شهر تهران است به‌طوری که با این اتفاق امیدواریم شاهد مدیریتی منسجم‌تر و اقداماتی هماهنگ‌تر باشیم

گلپایگانی ضمن تشکر ویژه از دادستانی و دستگاه قضایی، ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی دستگاه‌های مسؤل در امور حریم شهر تهران به فوریت و با اقتدار کامل از تمامی تخلفات شکل گرفته در عرصه جنوبی محدوده حریم رفع اثر شود.

وی تأکید کرد: راهکار برون رفت از مسائل و مشکلات حریم شهر تهران هم‌افزایی و مشارکت فعال نهادهای مسؤل در حرایم است و گفت: اجرای قوانین وضوابط قانونی می‌تواند صیانت از حریم شهر تهران را تضمین کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا